Volvo C40 P8 408 KM Ultimate – TEST

Volvo C40 to pierwszy model tego producenta, który jest wyłącznie elektryczny. Volvo w przeszłości tworzyło już auta zelektryfikowane, jednak były one wspólne z modelami występującymi też jako spalinowce. W C40 też nie można mówić o w pełni unikalnej wizualnie konstrukcji, ponieważ przód dzieli ono z XC40 – ale jednak ścięty tył i nadwozie typu SUV-coupe sprawia, że mamy tu do czynienia całościowo jednak z czymś innym.

W swoim elektrycznym debiucie Volvo postanowiło też pójść na całość pod kątem układu napędowego, ponieważ poza zwykłą wersję z mocą lekko ponad 200 KM, oferowany jest również wariant P8, który oznacza monstrualną moc 408 KM – co w połączeniu z natychmiastowymi reakcjami elektryka przekłada się na unikalne wrażenia. O brutalności przyspieszania tego samochodu mogłem przekonać się spędzając kilka dni właśnie z odmianą P8 i w teście wideo przedstawiam jak to auto radzi sobie na drodze, ale też poruszam kwestie jakości wykonania czy sposobu obsługi. Osoby zainteresowane Volvo C40 zapraszam do oglądania.

Polecam też rzucić okiem na galerię zdjęć, które zrobiłem temu modelowi podczas testów.

Volvo C40 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Honda ZR-V 2.0 i-MMD 184 KM Advance – TEST

Honda ZR-V to środkowy model w ofercie tego japońskiego producenta jeśli chodzi o crossovery. Dostajemy tutaj lekko ponad 4,5...