Dacia Sandero X-Tronic 1.0 TCe 90 KM Comfort – TEST

Dacia Sandero to hatchback, który ma być przede wszystkim tani i ta sztuka wychodzi mu dobrze, bo chociaż ceny wszystkiego niestety gwałtownie rosną, to wciąż poszukując możliwie taniego nowego samochodu dobrze jest wybrać się do salonu Dacii. Jeśli ktoś jednak chciałby zostawić w nim trochę więcej pieniędzy, to może zrobić to decydując się na automatyczną skrzynię biegów X-Tronic, która oferowana jest w Sandero od niedawna. Czy warto się na nią zdecydować?

Mogłem się o tym przekonać spędzając kilka dni z właśnie tak skonfigurowaną Dacią, gdzie poza automatem znajdował się silnik benzynowy 1.0 TCe 90 KM, a za odpowiednie wyposażenie odpowiadała wersja Comfort z kilkoma dodatkami. X-Tronic w przypadku Sandero oznacza bezstopniową skrzynię CVT i między innymi o tym jak sobie ona radzi w mieście i w trasie opowiadam w teście wideo. Przedstawiam na nim również porównanie spalania do manuala oraz ogólnie prezentuję małą Dacię. Zapraszam do oglądania.

Sandero

Poniżej zobaczyć można też porcję zdjęć, które zrobiłem jeżdżąc testowaną Dacią.

Dacia Sandero X-Tronic 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Alfa Romeo Tonale 1.5 160+20 KM Edizione Speciale – TEST

Alfa Romeo od długiego czasu nie wypuściła na rynek żadnego nowego modelu. Jej Giulia i Stelvio to samochody wyjątkowe,...