Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 158 KM Tekna – TEST

Kilkanaście lat temu rynek motoryzacyjny wyglądał zupełnie inaczej, a podwyższone modele dosyć jednoznacznie kojarzyły się z terenowym przeznaczeniem. Jeśli ktoś szukał samochodu do jazdy po asfalcie, to swoją uwagę kierował na sedany, kombi czy hatchbacki. Nissan postanowił wtedy, że spróbuje połączyć dwa światy i zaoferuje klientom samochód o wyższym nadwoziu, ale o funkcjonalności zbliżonej do „zwykłych” modeli. Nazywał się on Qashqai.

Pomysł ten okazał się niezwykle trafiony i w chwili obecnej na rynku dominują tego typu samochody, coraz bardziej wygryzając inne formy nadwozia. Nissan Qashqai był bardzo udanym modelem, przez co pomimo rosnącej konkurencji wciąż jest on bardzo ceniony wśród klientów, dlatego producent w 2021 roku wprowadzając jego 3 generację miał niełatwe zadanie, ponieważ musiał postarać się, aby przede wszystkim niczego nie zepsuć i nie zrazić klientów, którzy lubili „starego, dobrego Qashqaia”. Jednocześnie musiał tak unowocześnić ten model, aby był on gotowy na starcie ze współczesnością. O tym jak mu to wyszło opowiadam w teście wideo, gdzie przedstawiam samochód w wersji Tekna, z silnikiem 1.3 DIG-T 158 KM z automatem Xtronic i napędem na wszystkie koła.

Jeżdżąc crossoverem Nissana zrobiłem mu też trochę, zdjęć, do obejrzenia których zapraszam poniżej.

Nissan Qashqai 2022 – TEST

Najnowsze teksty

Alpine A110 GT 1.8 300 KM – TEST

Alpine A110 to wyjątkowy samochód, który pozwala poczuć czym naprawdę jest motoryzacja w swojej dzikiej i surowej postaci. W...