Jeep Compass 4xe 1.3 240 KM Limited po liftingu – TEST

Jeep Compass przeszedł w 2021 roku lifting, który mocno zmienił jego oblicze. Po pierwsze wprowadził do tego modelu zupełnie nowe wnętrze, w którym przemodelowany został zarówno kształt deski rozdzielczej, jak również pojawiły się nowe rozwiązania multimedialne. Drugi obszar zmian to układy napędowe.

W nim głównie warto wspomnieć o wprowadzeniu do oferty hybryd plug in o oznaczeniu 4xe. Taka nazwa nie wzięła się znikąd, ponieważ oferują one napęd na wszystkie koła i w 2022 roku w Jeepie Compass wyłącznie w tak zelektryfikowanych wersjach liczyć można na taki napęd. Zwykłe benzyny czy diesle pozwalają wyłącznie na napędzanie przednich kół. Poza tym omawiany Jeep nie zmienił się za bardzo np. z wyglądu – ale i tak nowości jakie się w nim pojawiły śmiało mogłyby obdarować nową generację, a nie tylko lifting. Wszystkie swoje spostrzeżenia o Compassie FL 2022 zawieram w teście wideo, który obejrzeć można poniżej.

Zachęcam też do rzucenia okiem na zdjęcia, które zrobiłem testówce podczas podróży nią.

Jeep Compass 4xe 2022 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Volvo V60 B3 2.0 163 KM Plus – TEST

V60 to najmniejszy sedan w gamie Volvo. Można jednak wyposażyć go w najmocniejsze układy napędowe, jakie przewidział ten producent,...