Hyundai Elantra 1.6 MPI 123 KM CVT Executive – TEST

Hyundai tworząc nową generację Elantry naprawdę zaszalał pod kątem stylistycznym. Patrząc na to auto z zewnątrz trudno powiązać je nawet w niewielkim stopniu z obłym i bardziej defensywnie zaprojektowanym poprzednikiem. Podobnie sytuacja wygląda w kabinie, gdzie dostaliśmy znacznie bardziej dojrzałe i eleganckie linie, które również mogą się podobać.

Z takim nowoczesnym i mającym spore aspiracje wizerunkiem kontrastuje jednak paleta silników, która składa się tylko z jednej jednostki napędowej – benzyny 1.6 MPI 123 KM. Nie ma ona turbo, żadnej elektryfikacji, ani nawet systemu start-stop. Jak na współczesne standardy jest ona zatem bardzo specyficzna. Jak radzi sobie z rozpędzaniem Hyundaia Elantra. Sprawdzałem to przejeżdżając tym samochodem kilkaset kilometrów. W trakcie tych podróży oceniłem również inne aspekty nowej Elantry i wszystkie swoje spostrzeżenia o tym modelu zawarłem w teście wideo.

Polecam też zobaczyć przygotowaną przeze mnie galerię zdjęć omawianego modelu.

Hyundai Elantra 2021 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...