Mitsubishi L200 Stark 2.2 Diesel 185 KM – TEST

W 2021 roku Mitsubishi przygotowało dla swoich klientów specjalną wersję pickupa L200. Nosi ona nazwę Stark i oferowana będzie w Polsce jedynie w około 60 egzemplarzach – jeden z nich trafił do mnie na kilka dni do testu. Wyposażony był on w roletę przestrzeni ładunkowej z orurowaniem, a także wzmocniony za sprawą modułu Power silnik.

Wspominany moduł Power sprawił, że silnik diesla obecny w tym modelu o pojemności 2.2 litra zwiększył swoją moc ze 150 do 185 KM. Urósł mu również maksymalny moment obrotowy do 502 Nm, co przełożyło się o 20% lepszą elastyczność. Odmiana Stark wprowadza zaś w standardzie ciekawy pakiet stylistyczny, dodający Mitsubishi L200 sporo wyrazistości i wyróżniający go na ulicy – zwłaszcza przy ilości egzemplarzy, które jeździć będą po naszych drogach. Wszystkie moje spostrzeżenia o tym modelu omówiłem w teście wideo, do obejrzenia którego zapraszam.

Polecam też rzucić okiem na galerię zdjęć, które zrobiłem podczas mojej jazdy Mitusbishi L200 Stark.

Mitsubishi L200 2021 – TEST

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...