Fiat Tipo Cross 1.0 Turbo 100 KM – TEST

Fiat Tipo oferowany był dotychczas jako zwykły hatchback, sedan oraz kombi. Na przełomie 2020 i 2021 roku jednak jego gama uległa rozszerzeniu i pojawiła się w niej podwyższona wersja, nosząca nazwę „Cross”. Co się w niej zmieniło i jakie ogólne wrażenie robi ten samochód?

Mogłem się o tym przekonać spędzając z nim kilka dni. Do jazdy trafiła mi się „pełnoprawna” wersja Cross. Używam takiego sformułowania, ponieważ w ofercie Fiata występuje też odmiana „City Cross”, w której ucięto trochę wyposażenia, co pozwoliło zarazem na obniżkę ceny. Pod maską testowanego egzemplarza znajdował się za to najtańszy silnik przewidziany do Fiata Tipo Cross, czyli nowa, trzycylindrowa benzyna 1.0 Turbo 100 KM. Poza nią w gamie występują jedynie znacznie droższe diesle. Wszystkie swoje spostrzeżenia na temat podwyższonego Tipo zawarłem w teście wideo, na który zapraszam.

Polecam też rzucić okiem na galerię zdjęć, które zrobiłem omawianemu modelowi.

Fiat Tipo Cross 2021 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...