Dacia Duster FL 1.5 Blue dCi 115 KM 4×4 Prestige – TEST

Dacia Duster to samochód, który trafił w gusta wielu klientów w Polsce. Oferuje on bowiem rozsądną jakość, za naprawdę dobre pieniądze, za które nowych samochodów konkurencji z tego segmentu po prostu się nie kupi. Zwłaszcza debiutująca w 2018 roku II generacja tego modelu wpłynęła na takie jego postrzeganie, ponieważ względem pierwowzoru została w radykalny sposób poprawiona. W 2021 roku Dacia po raz kolejny zmienia Dustera – tym razem przy pomocy liftingu.

Nie jest on bardzo intensywny, ale jednak w kilku obszarach omawiany model został usprawniony. Mam tu na myśli oświetlenie, multimedia czy paletę układów napędowych. Wszystkie modyfikacje Dustera po liftingu omawiam w teście wideo tego samochodu. Egzemplarz, który dostałem do jazdy należał do najbogatszej wersji Prestige, a napędzał go silnik diesla 1.5 Blue dCi 115 KM, połączony z manualem i napędem 4×4. Poza zmianami ogólnie przedstawiam co nowy Duster sobą reprezentuje, dlatego zapraszam do oglądania.

Polecam też rzucić okiem na galerię zdjęć, które zrobiłem podczas kilku dni spędzonych z odświeżonym SUVem Dacii.

Dacia Duster FL 2021 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...