KIA Sportage 1.6 T-GDI 177 KM Black Edition – TEST

KIA Sportage w obecnym wcieleniu zbliża się powoli do kresu swojego rynkowego życia. Wciąż jednak producent oferuje ten model w sprzedaży, a aby skusić klientów wprowadził on do sprzedaży specjalne wcielenie Black Edition, które zgodnie z nazwą czyni z omawianego modelu większy „czarny charakter”. Egzemplarz, który dostałem do testów jednak pokazuje, że KIA Sportage Black Edition wcale aż taka czarna być nie musi.

Pod maską testówki znalazł się najmocniejszy przewidziany do tego modelu układ napędowy, czyli benzyna 1.6 T-GDI 177 KM, automat a także napęd na 4 koła. Co ciekawe podczas jazdy silnik sprawia wrażenie mocniejszego wariantu, niż sugerują suche dane podane w dowodzie rejestracyjnym. Między innymi ten aspekt przedstawiam w teście wideo. Poza nim kompleksowo omawiam jak wypada KIA Sportage w 2021, dlatego osoby zainteresowane poznaniem bliżej tego samochodu, powinny rzucić okiem poniżej.

Zachęcam też do obejrzenia galerii zdjęć, które zrobiłem omawianemu modelowi.

KIA Sportage 2021 – zdjęcia

Najnowsze teksty

Volvo V60 B3 2.0 163 KM Plus – TEST

V60 to najmniejszy sedan w gamie Volvo. Można jednak wyposażyć go w najmocniejsze układy napędowe, jakie przewidział ten producent,...