Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 158 KM Xtronic – TEST

Nowy Nissan Qashqai 3 generacji w Polsce pojawił się w 2021 roku. Premiera tego modelu to spore wydarzenie, ponieważ należy on do czołówki w swoim segmencie, niezmiennie przyciągając wielu klientów. Dzieje się tak od wielu lat, kiedy to pierwsze wcielenie Qashqaia w pewnym stopniu zapoczątkowało modę na kompaktowe crossovery, które niekoniecznie muszą być terenówkami. Później temat podchwycili inni producenci, a rynek zmienił się w wyraźnym stopniu.

Nowy Qashqai z racji swojej popularności zdecydowanie nie miał być rewolucją. Nissan postawił bardziej na ewolucję sprawdzonych rozwiązań i podczas premierowych jazd tym modelem miałem możliwość sprawdzić, jakie efekty przyniosła ta strategia. Egzemplarz, który otrzymałem do kilkugodzinnego testu przynależał do najbogatszej odmiany Tekna +, a pod jego maską pracował silnik benzynowy 1.3 DIG-T 158 koni, połączony z automatyczną skrzynią biegów Xtronic. Wszystkie moje spostrzeżenia o Qashqaiu zebrałem na filmie, który obejrzeć można poniżej.

Nissan Qashqai 2021 – zdjęcia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Abarth 595 1.4 T-Jet 165 KM Monster Energy Yamaha – TEST

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest kupić samochód nacechowany sportowo, w którym emocje które można uzyskać mają prawdziwe podwaliny....