Abarth 595 1.4 T-Jet 165 KM Monster Energy Yamaha – TEST

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest kupić samochód nacechowany sportowo, w którym emocje które można uzyskać mają prawdziwe podwaliny. Mając naprawdę dużo pieniędzy nie jest to wielki problem, bo super sportowe marki wciąż opierają się elektryfikacji i może znikają z nich największe silniki, to odpowiednia porcja ostrości wciąż jest w nich obecna.

Mając jednak mniejsze kwoty do wydania, coraz częściej pod sportowymi oznaczeniami i pakietami kryją się zaślepki zamiast podwójnych końcówek układu wydechowego czy zaawansowane generatory dźwięku imitującego silnik. Zwłaszcza w gronie małych samochodów można liczyć obecnie na pakiety stylistyczne, a nie „prawdziwe” podejście do tematu. Są na rynku wciąż wyjątki jeśli chodzi o podejście, a jednym z nich jest Abarth. Produkuje on model 595 od wielu lat i posiada on zarówno fajny wygląd, jak również wulgarny wydech, a silnik w tak małym aucie 1.4 T-Jet 165 KM zdaje się być wyciągnięty z koszmaru najbardziej zajadłych przeciwników jednostek spalinowych w motoryzacji. Przez kilka dni miałem okazję pojeździć Abarthem 595 w specjalnej wersji Monster Energy Yamaha. Swoje wszystkie spostrzeżenia o tym prawdziwie unikalnym samochodzie zawarłem w teście wideo, do obejrzenia którego gorąco zapraszam.

Polecam też rzucić okiem na galerię zdjęć, którą przygotowałem testując Abartha.

Abarth 595 2021 TEST – zdjęcia

Najnowsze teksty

KIA ProCeed GT-Line 1.5 T-GDI 160 KM – TEST

KIA ProCeed to bardzo ciekawy model, ponieważ mało jest poza segmentem premium samochodów, które oferują nadwozie shooting brake. Oznacza...