Suzuki Ignis Hybrid 1.2 DualJet 83 KM CVT – TEST

Suzuki Ignis to jeden z ciekawszych na rynku niewielkich samochodów. Już jeden fakt wystarcza, aby go tak określać – mam tu na myśli możliwość zamówienia do niego napędu 4×4 AllGrip, co w tak niewielkim aucie w dzisiejszych czasach jest prawdziwym ewenementem. Ignisa nie trzeba jednak konfigurować terenowo i można pójść w takim kierunku, w jakim poszło Suzuki przygotowując egzemplarz, który dostałem do testu.

Miał on bowiem klasyczny napęd na jedną oś, ale za to wyposażony został w automatyczną skrzynię biegów CVT, zatem można tutaj mówić o propozycji bardziej na miejskie asfalty, aby nie musieć nadwyrężać sobie lewej nogi w korku. W trakcie tygodnia spędzonego z Suzuki Ignis sprawdziłem naturalnie jak ten samochód radzi sobie w terenie zabudowanym – ale wybrałem się nim również w trasę, aby ocenić czy można postrzegać go jako model bardziej uniwersalny. Wszystkie spostrzeżenia o przygody z Ignisem przedstawiam w teście wideo.

Osoby chcące zobaczyć w bardziej statycznej formie jak prezentuje się Ignis, mogą rzucić okiem na poniższą galerię.

Suzuki Ignis 2021 – zdjęcia

Najnowsze teksty

KIA EV9 GT-Line 384 KM 99,8 kWh – TEST

KIA tworząc swojego największego SUV'a elektrycznego zdecydowanie nie poszła ostrożną drogą, tylko postawiła na bardzo odważny projekt nadwozia. O...