Hyundai Kona Electric 204 KM 64 kWh Platinum – TEST

Hyundai Kona doczekał się na przełomie 2020 i 2021 roku liftingu. Zmiany objęły zarówno wersję spalinowe, jak również elektryka. W tym procesie przeprojektowany został przedni pas, odświeżenia doczekały się również multimedia w kabinie. Przez kilka dni spędzonych z elektryczną Koną sprawdziłem jak radzi sobie ona w nowym wcieleniu, a także jak wypada w porównaniu ze spalinowcem.

Miałem do tego dobrą okazję, ponieważ w tym samym tygodniu do elektryka, testowałem poliftingową Konę, ale z benzyną 1.6 T-GDI 198 koni pod maską. Biorąc pod uwagę, że moc Kony Electric którą jeździłem wynosiła 204 KM – warunki do porównania np. przyspieszania były wprost idealne. Również wygląd nadwozia łatwo mogłem ocenić bez „rozpraszaczy”, ponieważ oba auta trafiły się w tym samym kolorze. Osoby zainteresowane tym co oferuje elektryczny Hyundai i co odróżnia go od wersji benzynowej, powinny rzucić okiem na poniższy film.

Polecam również galerię zdjęć, które zrobiłem podczas jazdy omawianym modelem.

Hyundai Kona Electric 2021 – zdjęcia

Najnowsze teksty

KIA ProCeed GT-Line 1.5 T-GDI 160 KM – TEST

KIA ProCeed to bardzo ciekawy model, ponieważ mało jest poza segmentem premium samochodów, które oferują nadwozie shooting brake. Oznacza...