Dacia Duster LPG 1.0 TCe 100 KM Celebration – TEST

Dacia Duster to jeden z najpopularniejszych modeli na naszym rynku, który upodobały sobie w dużej mierze osoby prywatne. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ model ten oferuje modne ostatnio nadwozie SUV w cenie, która jest zauważalnie niższa od konkurencji w segmencie. Dla wielu klientów jest to zatem optymalny wybór, aby mieć auto tego typu i nie musieć przeszukiwać rynku pojazdów używanych. A co poza konkurencyjną ceną oferuje Dacia Duster?

Miałem okazję się o tym przekonać, spędzając tydzień z przedliftingowym egzemplarzem w limitowanej wersji Celebration, oferującym kilka przyjemnych dodatków stylistycznych. Pod maską testowanego auta znajdował się bazowy silnik 1.0 TCe 100 KM, z którym połączona została fabryczna instalacja LPG, kosztująca jedynie 1000 zł ekstra. Ile gazu zużywa taki Duster i jak jego układ napędowy wypada w trasie i w mieście? Między innymi na te pytania odpowiadam w teście wideo tego samochodu, który obejrzeć można poniżej.

Zapraszam też do rzucenia okiem na galerię zdjęć omawianego modelu.

Dacia Duster LPG – zdjęcia

Najnowsze teksty

Volvo V60 B3 2.0 163 KM Plus – TEST

V60 to najmniejszy sedan w gamie Volvo. Można jednak wyposażyć go w najmocniejsze układy napędowe, jakie przewidział ten producent,...