Renault współtworzy Zieloną Ostoję

Ekologia w motoryzacji to temat bardzo istotny i z każdym rokiem jego znaczenie przybiera na sile. Głównie związane jest to z zaostrzającymi się normami emisji spalin, które wymuszają na producentach sprzedających swoje samochody w Unii Europejskiej szukanie coraz to nowych technologicznych rozwiązań, które pozwolą zmieścić się w „widełkach”.

O ile zmuszanie producentów do inwestowania w samochody elektryczne, patrząc w ujęciu całościowym na ślad węglowy jaki zostawia produkcja i użytkowanie – może wzbudzać wątpliwości, to inicjatywy takie jak Zielona Ostoja Renault wypada oceniać w wyłącznie pozytywnie.

O co konkretnie chodzi?

Otóż Renault, wraz z firmą JYSK i miastem Otwock znajdującym się w okolicach Warszawy, tworzą miejsce, gdzie lokalna społeczność (i nie tylko – miejsce będzie naturalnie otwarte dla każdego) będzie mogła wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach proekologicznych, wykładach czy po prostu zwykłych spotkaniach. Związku z motoryzacją zbyt dużego nie będzie, ale np. w Zielonej Ostoi będzie można nauczyć się jak gotować w formule tzw. „zero waste” – czyli bez marnotrawienia żywności. Będzie można też dowiedzieć się co nieco o zielarstwie czy lepiej poznać otaczającą nas faunę i florę. Powstanie Zielonej Ostoi wynika z przeprowadzonych badań, z których wynika, że wiele osób dostrzega rolę ochrony środowisko i stara się być „eko” – ale nie zawsze otrzymana edukacja w tym obszarze pozwala na maksymalizację efektów działań proekologicznych.

Poza inicjatywami „dostarczanymi” przez twórców Zielonej Ostoi, okoliczni mieszkańcy będą mogli realizować tam swoje pomysły, które mogą przysłużyć się ekologii. Okazji do poznawania przyrody w utworzonych domkach Ostoi nie będzie brakować, ponieważ Rezerwat Świder to piękne i bardzo bogate pod tym kątem otoczenie – zatem inspiracja do dbania o środowisko będzie jak sądzę na wyciągnięcie ręki.

Zielona Ostoja, której współtwórcą jest Renault Polska wystartuje na wiosnę 2021 roku. Więcej informacji o projekcie i aktualności dotyczące wydarzeń okołopremierowych, znaleźć można na stronie https://zielonaostoja.renault.pl/

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...