Volkswagen Golf GTI TCR (2021) – zdjęcia szpiegowskie 8 generacji hothatcha

8 generacja Volkswagena Golfa zadomawia się powoli na rynku w Polsce. Na chwilę obecną jednak idąc do salonu VW można kupić wersje „cywilne” tego modelu – na najostrzejsze odmiany wciąż trzeba poczekać. Jedną z nich jest GTI TCR, która została przyłapana na zdjęciach szpiegowskich.

Golf GTI TCR to odmiana tego hatchbacka, która ma bardzo dużo wspólnego ze sportem motorowym, ponieważ wzorowana jest na samochodzie jeżącym w serii wyścigów TCR. Nie jest może najpotężniejsza, bo na to miano zasługuje wersja R – ale w kategoriach innych, niż czysta moc wyczynowego charakteru jest w niej więcej. Wiele wskazuje na to, że sportowa wersja nowego Golfa pojawi się na przełomie 2020 i 2021 roku. Już teraz spojrzeć można na jej zdjęcia szpiegowskie, które pojawiły się na portalu MotorAuthority.com.

Volkswagen Golf Mk8 GTI TCR – zdjęcia

Samochód nie różni się diametralnie od zwykłego Golfa, dlatego Volkswagen był bardzo oszczędny w kwestii maskowań – nie ma ich praktycznie wcale. Dzięki temu łatwo dostrzec można przemodelowany zderzak, z większymi wlotami powietrza, z którego jednak zniknęły światła przeciwmgłowe. Do tego dochodzą nakładki na progi i trochę przemodelowany kształt dyfuzora z tyłu.

Wnętrze na zdjęciach nie zostało uchwycone, ale można w jego przypadku spodziewać się podobnego klimatu co dotychczas – z kierownicą z paskiem wskazującym pozycję „0” czy sportowymi fotelami.

Najnowsze teksty

Hyundai Tucson 1.6 230 KM Hybrid Executive – TEST

Nowy Hyundai Tucson pojawił się na rynku w 2020 roku i wiele osób zaskoczył swoim wyglądem, który był wyraźnie...