Nowe logo Audi i Volkswagen – oby jak najbardziej tymczasowe

Sposoby walki z koronawirusem COVID-19 są różne. Pojedyncze osoby mogą pomóc, nie robiąc nawet nic – ponieważ izolacja i unikanie skupisk ludzkich również jest sposobem, na minimalizację zagrożenia. Duże korporacje mają jednak większe pole do popisu – zarówno finansowe, ale też wizerunkowe. Skorzystała z tego grupa Volkswagena.

Dla całej branży motoryzacyjnej obecna sytuacja to prawdziwa katastrofa. Odwołane targi w Genewie, premiery przechodzące bez większego echa – bo nawet nie można zaprosić dziennikarzy na prezentację. Wszystkim zatem zależy na minimalizacji zagrożenia. Tak jak wspominałem na wstępie – duże firmy mogą wykorzystać swoje możliwości, aby wpływać na opinie publiczną. Audi zrobiło to w według mnie naprawdę pomysłowy sposób. Wykorzystało do tego swoje logo, symbol kojarzony praktycznie przez każdą osobę w Europie.

Nowe logo Volkswagen

VW również zmodyfikował swoje logo na czas epidemii, prezentuje się ono tak:

Niby są to małe gesty, ale jednak dla wielu osób Audi czy VW jest czymś ważnym. Ktoś kiedyś miał, lub ma, samochód jednej z tych marek, lubi ją i siłą rzeczy weźmie zalecenia pod uwagę. A im więcej pojedynczych decyzji w stylu „nie narażam się niepotrzebnie” – tym lepiej.

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...