Opel GT X Experimental – zdjęcia. Spojrzenie na przyszłość marki

Jak będą prezentować się modele Opla, które pojawią się na rynku w przyszłości? Niekoniecznie będą one identyczne jak GT X Experimental, na prezentacji którego byłem – ale na 100% będą czerpać z niego inspirację i niektóre rozwiązania.

GT X Experimental – jak sama nazwa wskazuje – jest bowiem samochodem koncepcyjnym, gdzie designerzy i konstruktorzy mogli trochę popuścić wodzę fantazji. Dlatego chociażby w GT X znaleźć można potężne drzwi z systemem, w którym przednie otwierają się w przeciwnym kierunku co tylne.

Obecne jest w nim również minimalistyczne, futurystyczne wnętrze oparte tylko o ekrany. Nie ma za to dywaników, a felgi mają jedynie 17”. Dzięki płynnemu połączeniu ich z oponami optycznie sprawiają one wrażenie znacznie większych.

Samochód ten, jak na model sygnalizujący przyszły kierunek Opla, nie ma oczywiście jednostki spalinowej, a silnik elektryczny. Pojemność akumulatora to 50 kWh i co ciekawe ma on możliwość ładowania indukcyjnego.

Wspominałem o wskazywaniu przez GT X Experimental kierunku na przyszłość – nie powinno zatem dziwić, że model ten ma bryłę kompaktowego SUV’a.

Pod kątem designerskim prezentowany koncept wygląda bardzo nowocześnie, ale dostrzec można w nim pewną inspirację historią marki – chociażby pas przedni nawiązuje trochę do Opla Manta, który nieprzypadkowo znalazł się na prezentacji.

Motyw stylistyczny nosi nazwę Opel Vizor i nawiązania do niego zobaczymy na pewno w przyszłych modelach niemieckiej marki.

W najbliższych latach motoryzację czekają spore zmiany, związane z odchodzeniem od silników spalinowych i kontrolowania samochodu przez człowieka, na rzecz elektryczności i systemów jazdy autonomicznej. GT X Experimental pozwala poczuć przedsmak tego, jak Opel na te zmiany zareaguje.

Firma zamierza robić to w oparciu o trzy wartości, mocno podkreślane na konferencji. Ich samochody mają być: niemieckie, przystępne, emocjonujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Volvo XC90 AWD B5 235 + 14 KM – TEST

Volvo XC90 - flagowy SUV szwedzkiego producenta - został w 2020 roku odświeżony, przy czym wprowadzone zmiany nie były...

Honda Civic 1.0 VTEC Turbo 126 KM Executive Sport Line

Honda Civic X generacji w 2020 roku przeszła delikatny lifting, który uporządkował wersje wyposażeniowe tego modelu i zmienił kilka drobiazgów w sposobie obsługi. Model...

Opel Grandland X Hybrid4 300 KM Ultimate – TEST

Grandland X dotychczas występował w wersjach wyłącznie spalinowych - jako benzyna lub diesel. W 2020 roku jego paleta układów napędowych została rozszerzona o hybrydę...

Alkomat AlcoSense Elite 3 – TEST

Oszczędzanie przy kupnie alkomatu może mieć opłakane skutki. Z drugiej jednak strony osoby nie imprezujące non-stop nie potrzebują tego urządzenia tak często, aby móc...

Mercedes GLA 200 – TEST

Druga generacja Mercedesa GLA debiutowała w Polsce w 2020 roku, przynosząc spore zmiany w charakterze tego modelu. Pierwsze wcielenie tego auta było mocno oparte...