Opel GT X Experimental – zdjęcia. Spojrzenie na przyszłość marki

Jak będą prezentować się modele Opla, które pojawią się na rynku w przyszłości? Niekoniecznie będą one identyczne jak GT X Experimental, na prezentacji którego byłem – ale na 100% będą czerpać z niego inspirację i niektóre rozwiązania.

GT X Experimental – jak sama nazwa wskazuje – jest bowiem samochodem koncepcyjnym, gdzie designerzy i konstruktorzy mogli trochę popuścić wodzę fantazji. Dlatego chociażby w GT X znaleźć można potężne drzwi z systemem, w którym przednie otwierają się w przeciwnym kierunku co tylne.

Obecne jest w nim również minimalistyczne, futurystyczne wnętrze oparte tylko o ekrany. Nie ma za to dywaników, a felgi mają jedynie 17”. Dzięki płynnemu połączeniu ich z oponami optycznie sprawiają one wrażenie znacznie większych.

Samochód ten, jak na model sygnalizujący przyszły kierunek Opla, nie ma oczywiście jednostki spalinowej, a silnik elektryczny. Pojemność akumulatora to 50 kWh i co ciekawe ma on możliwość ładowania indukcyjnego.

Wspominałem o wskazywaniu przez GT X Experimental kierunku na przyszłość – nie powinno zatem dziwić, że model ten ma bryłę kompaktowego SUV’a.

Pod kątem designerskim prezentowany koncept wygląda bardzo nowocześnie, ale dostrzec można w nim pewną inspirację historią marki – chociażby pas przedni nawiązuje trochę do Opla Manta, który nieprzypadkowo znalazł się na prezentacji.

Motyw stylistyczny nosi nazwę Opel Vizor i nawiązania do niego zobaczymy na pewno w przyszłych modelach niemieckiej marki.

W najbliższych latach motoryzację czekają spore zmiany, związane z odchodzeniem od silników spalinowych i kontrolowania samochodu przez człowieka, na rzecz elektryczności i systemów jazdy autonomicznej. GT X Experimental pozwala poczuć przedsmak tego, jak Opel na te zmiany zareaguje.

Firma zamierza robić to w oparciu o trzy wartości, mocno podkreślane na konferencji. Ich samochody mają być: niemieckie, przystępne, emocjonujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Budowa S19 Białystok – przetargi na kolejne odcinki Via Carpatia

W mało którym obszarze rozdźwięk pomiędzy Polską zachodnią i wschodnią jest tak duży, jak w drogownictwie. Na...

Opel Mokka 2021 – informacje. Wygląd może być intrygujący

Opel w ostatnich latach całkiem mocno rozszerzył swoją paletę samochodów o podwyższonym nadwoziu. Trafiły do niej konstrukcje powstałe już po mariażu z...

KIA ProCeed GT 1.6 T-GDI 204 KM – TEST

Model ProCeed to debiut KII w obszarze modeli shooting brake. O tym jak udany, przekonywałem się testując przez tydzień usportowioną wersję GT,...

Wymiana tablic rejestracyjnych i inne województwo – nowe przepisy

Już niedługo zmiana numerów rejestracyjnych po zakupie samochodu nie będzie konieczna bez względu na to, w którym miejscu w Polsce takiego zakupu...

Podróż bez prawa jazdy w Polsce stanie się legalna – zmiany w prawie

O tej zmianie przepisów w Polsce mówiło się od dłuższego czasu, a konkrety pojawiły się w 2019 roku. Przez kilkanaście miesięcy zniesienie...