Nowy Ford Focus (2018) – cena w Polsce i wyposażenie wersji Trend już znane

IV generacja Forda Focusa wchodzi na rynek w Polsce, w związku z czym oddział Forda w naszym kraju przedstawił od jakiej kwoty startować będzie cennik tego modelu, a także jakie elementy wyposażenia będą dostępne w standardzie.

Na polskim rynku samochód dostępny będzie w dwóch wersjach nadwoziowych – jako pięciodrzwiowy hatchback i kombi. Bazowa wersja będzie nosić nazwę Trend i na wyposażeniu standardowym znajdzie się w niej chociażby manualna klimatyzacja. Za odtwarzanie multimediów odpowiadać będzie odtwarzacz Myconnection, o wyświetlaczu mającej przekątną 4,2” i z obsługą CD, Bluetooth i MP3.

Ford Focus 2018

W kwestii oświetlenia w każdej odmianie obecne będą LED’y do jazdy dziennej, a także światła przeciwmgielne. O bezpieczeństwo dbać będzie system Pre-Collision Assist, w ramach którego dostępny będzie układ aktywnego hamowania, który po wykryciu przeszkody, automatycznie zainicjuje lub wspomoże hamowanie. Jego celem jest albo zupełne uniknięcie kolizji z przeszkodą, albo przynajmniej zminimalizowanie jej rozmiarów. Nowy Ford Focus będzie również wspierał kierowcę systemem Lane Keeping Alert, który ostrzeże o zjeździe z pasa ruchu. Na pokładzie od bazowej wersji Trend obecny będzie również inteligentny ogranicznik prędkości.

Cena Forda Focusa 2018 startować będzie od 63 900 zł, za wersję Trend z silnikiem benzynowym 1.0 EcoBoost 100 KM, połączonym z manualną skrzynią biegów. W ofercie dostępne będą odmiany też Titanium, usportowiona ST-Line, Vignale oraz Active – ta ostatnia będzie trochę podwyższona i uczyni z Focusa crossovera. Ich ceny poznamy wkrótce.

Najnowsze teksty

Volkswagen Passat B9 2.0 TDI 150 KM Exclusive – TEST

Volkswagen Passat B9 występuje wyłącznie w nadwoziu kombi, a patrząc na zmiany zachodzące współcześnie w gamie modelowej tego niemieckiego...