Opel Combo Life (2018) – silniki, wymiary, bagażnik i inne przedpremierowe informacje

Opel nie pozostaje ślepy na fakt, że segment rodzinnych kombivanów notuje od kilku lat ciągłe wzrosty sprzedaży i na jesieni 2018 roku w salonach w Polsce pojawi się nowa generacja modelu Combo Life. Miałem okazję wziąć udział w przedpremierowym pokazie tego samochodu i dowiedziałem się na nim sześciu rzeczy, które moim zdaniem o tym samochodzie warto wiedzieć przed jego debiutem.

1. Wersje nadwoziowe

Opel Combo Life oferowany będzie w dwóch wersjach nadwoziowych, które różnić się będą długością – krótsza liczyć sobie będzie 440 centymetrów, a dłuższa 475 centymetrów. Pozostałe wymiary samochodu będą wspólne dla obu odmian – szerokość Combo wynosić będzie 184 centymetry, a wysokość 180 centymetrów. Każdą wersją nadwozia wyposażyć będzie można w pięć lub siedem miejsc dla pasażerów.

Opel Combo Life - bagażnik

2. Bagażnik

W zależności od długości nadwozia samochodu, zmieniać się będzie pojemność bagażnika. W krótszej odmianie do dyspozycji oddane zostanie 580 litrów, a w dłuższej 850 litrów – jest to przestrzeń liczona do górnej krawędzi tylnych oparć. Po złożeniu drugiego rzędu siedzeń i zapakowaniu Opla Combi pod sam dach pojemność rośnie do odpowiednio 2126 litrów i 2693 litrów.

Opel Combo Life - tylna kanapa

3. Tylna kanapa

W drugim rzędzie siedzeń domyślnie oferowana będzie tradycyjna kanapa, składana w proporcjach 60/40. Do Combo możliwe będzie jednak zastąpienie jej trzema osobnymi siedziskami, które będą regulowane i składane niezależnie. Każde z nich wyposażone będzie w mocowanie ISOFIX, więc z tyłu zamontować będzie można bez problemu trzy foteliki dziecięce. Oddzielne siedziska dostępne będą w modelach wyprodukowanych od 2019 roku.

Opel Combo 2018 - ISOFIX

4. Silniki

Paleta silników w Oplu Combo Life składać się będzie z pięciu jednostek napędowych – dwóch benzynowych i trzech wysokoprężnych. Jeśli chodzi o benzynowce, to klienci wybierać będą mogli spośród jednostek o takiej samej pojemności – wynoszącej 1.2 litra – ale różniących się mocą. Słabszy wariant będzie miał 110 koni mechanicznych, a mocniejszy 130. Wersja 110-konna połączona zostanie z manualną skrzynią o 6-ciu przełożeniach, a ta mająca 130 KM z 8-stopniowym automatem.

Opel Combo Life 2018

Diesle również będą miały wspólną pojemność – w tym wypadku 1.5 litra – i różną moc. Najsłabsza wersja dysponować będzie 75 KM, co w połączeniu z gabarytami samochodu i rodzinnym przeznaczeniem sprawia, że będzie to propozycja dla kierowców o najbardziej spokojnym usposobieniu. Mocniejsza wersja oferować będzie rozsądniejsze 100 koni mechanicznych, a topowa odmiana legitymować się będzie mocą 130 KM. Dwie słabsze warianty połączone będą z skrzynią 5-biegową, a najmocniejszy będzie mógł zostać sprzężony albo z 6-stopniowym manualem albo z 8-stopniowym automatem.

Opel Combo Life - panoramiczny dach

5. Praktyczność

Opel Combo Life będzie dobrym samochodem dla osób, które lubią schowki, ponieważ na pokładzie znajdzie się w tym modelu 28 skrytek. Jedna jest szczególnie ciekawa, ponieważ do Combo zamówić będzie można panoramiczny dach, po środku którego przebiegać będzie świecący pas, bardzo fajnie doświetlający wnętrze. Poza tą funkcją, będzie mógł on służyć jako schowek.

Opel Combo Life 2018 - wnętrze

6. Wyposażenie i cena

Nowy Opel Combo będzie mógł zostać naprawdę przyjemnie wyposażony. Na pokładzie w tym modelu będzie mógł się znaleźć chociażby ekran przezierny na przedniej szybie (HUD), podgrzewane fotele i kierownica, ogrzewanie postojowe, aktywny tempomat, kamera cofania o kącie widzenia 180*, asystenci parkowania czy system IntelliGrip, który pozwoli dostosować rozkład momentu obrotowego w zależności od nawierzchni, po której samochód będzie akurat jechał – wybór będzie dokonywany za sprawą pokrętła.

Opel Combo 2018 - bezpieczeństwo

Za bezpieczeństwo jazdy odpowiadać będzie dodatkowo system monitorujący zmęczenie kierowcy, ostrzegający przed możliwą kolizją i w razie czego samemu rozpoczynający hamowanie czy asystent pasa ruchu. Na chwilę obecną nie wiadomo na ile wycenione zostaną te dodatki, jak wyglądać będzie podział na wersje wyposażeniowe, ani jak kształtować się będą ceny tego modelu. Polski cennik pojawi się bliżej okresu letniego.

Opel Combo 2018

Bo właśnie wtedy – w lecie 2018 roku – rozpocząć ma się sprzedaż Opla Combo Life u dealerów. Pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach na jesieni.

W tekście użyłem zdjęć wykonanych przez Opla. Moje zdjęcia wykonane podczas prezentacji w zamkniętym pomieszczeniu nie są tak efektowne, ale jakby ktoś chciał rzucić okiem, to kilka z nich umieszczam poniżej.

Galeria zdjęć:

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...