Volvo V60 (2018) – informacje i zdjęcia nowego kombi Szwedów

Volvo odświeża kolejnego przedstawiciela swojej gamy modelowej. Po debiutującym w 2017 roku modelu XC60, rok 2018 przyniesie nam premierę nowej generacji średniej wielkości kombi V60. Szwedzki producent udostępnił już zdjęcia i pierwsze informacje o tym samochodzie.

Na początek warto przyjrzeć się zdjęciom, bo w przypadku nowego Volvo V60 jest na co popatrzeć, chociaż o zaskoczeniu mowy nie ma. Wynika to z faktu, że V60 jest bardzo podobne do większego V90, a wiele charakterystycznych elementów stylistycznych, takich jak projekt świateł z przodu dzieli również z innymi modelami tej marki.

Nowe Volvo V60 - kombi

W sumie można się tutaj trochę czepiać, że dostajemy właściwie to samo co wcześniej, tylko w innym rozmiarze… ale to nadwozie jest tak ładne, agresywne i eleganckie zarazem, że źle o nim mówić nie wypada. Tym bardziej, że V90 jest naprawdę pokaźnych rozmiarów samochodem, który dla niejednego kierowcy będzie po prostu za duży. Tutaj otrzymujemy bardziej kompaktowe gabaryty i ten sam, szalenie atrakcyjny dla oka styl.

Volvo V60 2018 - wnętrze

Projektanci Volvo podeszli do wnętrza podobnie, jak do nadwozia – ograniczyli eksperymenty do minimum i postawili na to, co znamy z innych modeli. I tutaj znowu ciężko się tego czepiać, bo projekt kokpitu stosowany w Volvo z ostatnich lat prezentuje się świetnie, nadspodziewanie dobrze wypada też pod kątem ergonomii. Osobiście nie jestem wielkim fanem dużych, dotykowych ekranów, ale np. w XC60 korzystało mi się z niego bezproblemowo.

Volvo V60 - przód

Nowe Volvo V60 – silniki

Osoby zaznajomione z paletą silnikową innych modeli Szwedzkiej marki, również w przypadku jednostek napędowych V60 nie będą zaskoczone. Za wprawienie w ruch nowego kombi od Volvo odpowiedzialne będą dobrze znane, 4-cylindrowe silniki benzynowe: T5 (250 KM), T6 (310 KM, 340 KM w wersji hybrydowej), T8 (320 + 87 KM). Fanom jednostek wysokoprężnych oferowane będą diesle D3 (150 KM), D4 (190 KM), D5 (235 KM). W 2019 paleta ma zostać rozszerzona o wprost skrojony do samochodu tych rozmiarów silnik benzynowy T4 o mocy 197 KM.

Volvo V60 2018 - T6

Samochód oficjalnie zaprezentowany ma zostać podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, które odbędą się w dniach 8-18 marca 2018. Nowe Volvo V60 na pewno będzie jednym z bardziej łakomych kąsków dla odwiedzających to miejsce.

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...