The Grand Tour S02E08 – bardzo udane starcie klasyki ze współczesnością (+ napisy)

Starcie klasyki z nowoczesnością w S02E08 okazało się być jedną z najlepszych rzeczy, jakie spotkały The Grand Tour w sezonie 2. Zapraszam na recenzję tego odcinka programu z Amazon Prime.

Napisy do S02E08 pobrać można tutaj.

Poniżej nie będę stronił od spoilerów z 8 odcinka programu, dlatego jeśli ktoś jeszcze go nie oglądał i nie chce psuć sobie zabawy, to polecam zakończyć czytanie w tym miejscu. Gdy ostrzeżenie zostało wystosowane, czas przejść do rzeczy.

The Grand Tour - Ford GT

Test Forda GT

Zacznę od tej bardziej standardowej części programu, czyli testu na torze. Tym razem Jeremy Clarkson sprawdził jak radzi sobie tam Ford GT najnowszej generacji i efekt był taki, jaki można się spodziewać. Co tydzień przedstawiam swoją opinię o nowym odcinku The Grand Tour i praktycznie za każdym razem w przypadku torowego testu mam takie same odczucia – są to materiały szalenie efektowne pod względem montażu, dynamiki, mają też fajny scenariusz.

Są jednak trochę zbyt monotonne w swojej formule. Mając taki budżet i takie możliwości pokazanie jak te supersamochody radzą sobie w prawdziwym świecie, gdzieś na publicznych drogach byłoby idealnym dopełnieniem szaleństw na torze. Urozmaiciłoby testy, sprowadziłoby je trochę bardziej na ziemię – pozwoliłoby lepiej się utożsamiać z tymi autami „normalnym” kierowcom. A tak mamy zawsze to samo, co robi się trochę monotonne i w konsekwencji test Forda GT, podobnie jak inne testy w The Grand Tour miło się ogląda, ale nie zapadają w pamięci.

The Grand Tour - 02x08

Stare samochody kontra nowe

Zdecydowanie bardziej zapadają w pamięci za to rzeczy takie, jak główny materiał The Grand Tour S02E08. Jeremy i Richard zasiadający za kierownicą Aston Martina DB4 GT i Jaguara XK SS – zbudowanych współcześnie wiernych kopii aut z przeszłości. James z kolei podróżujący najnowszym hothatchem, czyli Hondą Civic Type-R. Weryfikacja czy stara, posiadająca tzw. „duszę” motoryzacja jest lepsza, czy gorsza niż współczesne „plastikowe” samochody.

Bardzo fajny pomysł na porównanie, które naprawdę z ciekawością oglądałem. Nie tylko z powodu ogólnie ciekawego wątku, ale również przygód po drodze – jazda we mgle i szukanie samochodu było świetne. Jeszcze lepszy był finał. Nawet przez ekran czuć było emocje, jakie przerażające musiało być pokonywanie tak pochylonych zakrętów w samochodzie. Miałem okazję jeździć kiedyś po pochylniach symulujących przeszkody terenowe – bycie w tak mocno przechylającym się samochodzie, jadącym nawet kilka kilometrów na godzinę wywoływało emocje. Pędzenie ponad 100 km/h przy takim nachyleniu… aż nie dziwię się Richardowi, że zrezygnował.

The Grand Tour - tor Barcelona

Generalnie The Grand Tour 02×08 oglądało mi się bardzo przyjemnie. Mam nadzieję, że w 2 sezonie programu zobaczymy jeszcze tak ciekawy materiał, jak ten o starciu nowych i starych samochodów.

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...