Mercedes CLS III generacji (2018) – zdjęcia, wnętrze, silniki, informacje

W każdej marce są modele ważne pod względem stylistyki. Takie, które w znaczący sposób odświeżają to, jak prezentuje się trend designerski danego producenta i wyznaczają kierunek, którym będzie podążać wygląd kolejnych samochodów. III generacja Mercedesa CLS może być przykładem takiego modelu.

Poprzednim przykładem, jest Klasa S z 2013 roku. Zapoczątkowała ona stosowanie w Mecedesach charakterystycznego, bardzo subtelnego, a zarazem wyrazistego wzoru świateł z przodu i z tyłu, co zdefiniowało wygląd chociażby aktualnie dostępnej w sprzedaży Klasy C i E.

Nowy Mercedes CLS

Nowy Mercedes CLS 2018 dosyć mocno odcina się od tego stylu, wprowadzając na przykład projekt świateł, w których zdecydowanie więcej jest czystej agresji, a mniej subtelności. Nie wiem jak Wam, ale mnie przypomina on (wraz z kształtem grilla) trochę „paszczę” obecnej generacji Forda Mustanga. Równie dużo wyrazistości nabrały – względem poprzedniego CLSa – tylne światła, które nawiązują do tego, jak prezentują się te części nadwozia w innych coupe Mercedesa. Całość jak dla mnie robi rewelacyjne wrażenie. Ciekaw jestem, czy nowy CLS zdefiniuje design wszystkich innych modeli tej marki w najbliższych latach, czy tylko linii coupe. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby trochę tego stylu przeszczepiono do wszystkich innych nadchodzących modeli.

Mercedes CLS 2018 - wnętrze

Wnętrze CLS 2018

Mniejsze zaskoczenie czeka na stykających się z nowym coupe Mercedesa, gdy zajrzą do środka. Tam znaleźć będzie można typowe dla innych modeli tej marki z najwyższej półki elementy, z charakterystycznym kształtem tunelu środkowego i dużymi ekranami LCD, które niemal niezauważalnie łączą zegary i system inforozrywki na środku. Każdy z ekranów ma 12,3” i są one umieszczone za jedną taflą szkła.

Nowy Mercedes CLS - wnętrze

Jak na jeden z najwyższych modeli Mercedesa przystało, w kabinie będzie można oczekiwać wszelkich dodatków poprawiających komfort jazdy. O podgrzewaniu, wentylacji czy masażu foteli nie będę wspominał, bo to w tej klasie rzeczy oczywiste. Podobnie jak możliwość wykończenia wszystkie skórą. Ale już podgrzewany podłokietnik to co, o czym słyszę po raz pierwszy.

Mercedes CLS - 3 generacja

Silniki

Nowy Mercedes CLS dostępny będzie na początek z trzema jednostkami napędowymi – co ciekawe pomimo ponaującego downsizingu, wszystkie z nich będą miały 6 cylindrów. Dwie z nich będą silnikami diesla o mocy 286 lub 340 KM, a najmocniejsza w ofercie będzie wersja hybrydowa. A właściwie benzynowa, bo CLS 450 4MATIC oferować będzie 367 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a dodatkowe 250 Nm momentu i 22 KM z silnika elektrycznego będą dostępne tylko w określonych warunkach – podczas ostrego przyspieszania czy do utrzymania prędkości samochodu podczas spokojnej jazdy, bez konieczności angażowania silnika benzynowego.

  • CLS 350 d 4MATIC (210 kW/286 KM, 600 Nm; średnie spalanie 5,6 l/100 km)
  • CLS 400 d 4MATIC (250 kW/340 KM, 700 Nm; średnie spalanie 5,6 l/100 km)
  • CLS 450 4MATIC (270 + 16 kW/367 + 22 KM; średnie spalanie 7,5 l/100 km)

2018 Mercedes-Benz CLS

Kiedy premiera?

Nowy Mecedes CLS wejdzie do sprzedaży w salonach w Polsce już w marcu 2018 roku. Samochód prezentuje się naprawdę ciekawie i swoją świeżą stylistyką może przyciągnąć do salonów wielu klientów. Cena poszczególnych wersji wyposażeniowych nie została jeszcze podana.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

4 samochody, których premiera ucierpiała przez koronawirusa

Wiosna to jeden z najlepszych momentów, aby przedstawiać klientom nowe samochody - drugim z nich jest jesień,...

Odkażanie, dezynfekcja samochodu – jak zadbać o higienę auta w trakcie epidemii?

Higiena jest istotna w każdych warunkach – według badań gdyby ludzie dbali o nią cały czas, to zapadalność na „zwykłe” choroby spadłaby o kilkadziesiąt...

Ubezpieczenie OC samochodu – jak koronawirus wpłynął na ceny?

Zmiany cen, jakie wywoła zawierucha związana z wirusem COVID-19 trudno jest jeszcze oszacować. Na chwilę obecną gospodarka jeszcze jakoś się trzyma „siłą...

Dacia Sandero 2021 – zdjęcia szpiegowskie, zmiany, kiedy premiera?

Niektóre samochody nie rozpalają specjalnie wyobraźni. Nie podaje się ich za przykład tego, dlaczego motoryzacja jest ekscytująca. Nie znajdują się na tapetach wielu telefonów...

Ceny paliw w Polsce w kwietniu 2020 są rekordowo niskie

Życie nie jest sprawiedliwe – to stwierdzenie od zawsze jest aktualne, a obecnie jako przykład jego obowiązywania można podać ceny benzyny i oleju napędowego...