Mercedes CLS III generacji (2018) – zdjęcia, wnętrze, silniki, informacje

W każdej marce są modele ważne pod względem stylistyki. Takie, które w znaczący sposób odświeżają to, jak prezentuje się trend designerski danego producenta i wyznaczają kierunek, którym będzie podążać wygląd kolejnych samochodów. III generacja Mercedesa CLS może być przykładem takiego modelu.

Poprzednim przykładem, jest Klasa S z 2013 roku. Zapoczątkowała ona stosowanie w Mecedesach charakterystycznego, bardzo subtelnego, a zarazem wyrazistego wzoru świateł z przodu i z tyłu, co zdefiniowało wygląd chociażby aktualnie dostępnej w sprzedaży Klasy C i E.

Nowy Mercedes CLS

Nowy Mercedes CLS 2018 dosyć mocno odcina się od tego stylu, wprowadzając na przykład projekt świateł, w których zdecydowanie więcej jest czystej agresji, a mniej subtelności. Nie wiem jak Wam, ale mnie przypomina on (wraz z kształtem grilla) trochę „paszczę” obecnej generacji Forda Mustanga. Równie dużo wyrazistości nabrały – względem poprzedniego CLSa – tylne światła, które nawiązują do tego, jak prezentują się te części nadwozia w innych coupe Mercedesa. Całość jak dla mnie robi rewelacyjne wrażenie. Ciekaw jestem, czy nowy CLS zdefiniuje design wszystkich innych modeli tej marki w najbliższych latach, czy tylko linii coupe. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby trochę tego stylu przeszczepiono do wszystkich innych nadchodzących modeli.

Mercedes CLS 2018 - wnętrze

Wnętrze CLS 2018

Mniejsze zaskoczenie czeka na stykających się z nowym coupe Mercedesa, gdy zajrzą do środka. Tam znaleźć będzie można typowe dla innych modeli tej marki z najwyższej półki elementy, z charakterystycznym kształtem tunelu środkowego i dużymi ekranami LCD, które niemal niezauważalnie łączą zegary i system inforozrywki na środku. Każdy z ekranów ma 12,3” i są one umieszczone za jedną taflą szkła.

Nowy Mercedes CLS - wnętrze

Jak na jeden z najwyższych modeli Mercedesa przystało, w kabinie będzie można oczekiwać wszelkich dodatków poprawiających komfort jazdy. O podgrzewaniu, wentylacji czy masażu foteli nie będę wspominał, bo to w tej klasie rzeczy oczywiste. Podobnie jak możliwość wykończenia wszystkie skórą. Ale już podgrzewany podłokietnik to co, o czym słyszę po raz pierwszy.

Mercedes CLS - 3 generacja

Silniki

Nowy Mercedes CLS dostępny będzie na początek z trzema jednostkami napędowymi – co ciekawe pomimo ponaującego downsizingu, wszystkie z nich będą miały 6 cylindrów. Dwie z nich będą silnikami diesla o mocy 286 lub 340 KM, a najmocniejsza w ofercie będzie wersja hybrydowa. A właściwie benzynowa, bo CLS 450 4MATIC oferować będzie 367 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a dodatkowe 250 Nm momentu i 22 KM z silnika elektrycznego będą dostępne tylko w określonych warunkach – podczas ostrego przyspieszania czy do utrzymania prędkości samochodu podczas spokojnej jazdy, bez konieczności angażowania silnika benzynowego.

  • CLS 350 d 4MATIC (210 kW/286 KM, 600 Nm; średnie spalanie 5,6 l/100 km)
  • CLS 400 d 4MATIC (250 kW/340 KM, 700 Nm; średnie spalanie 5,6 l/100 km)
  • CLS 450 4MATIC (270 + 16 kW/367 + 22 KM; średnie spalanie 7,5 l/100 km)

2018 Mercedes-Benz CLS

Kiedy premiera?

Nowy Mecedes CLS wejdzie do sprzedaży w salonach w Polsce już w marcu 2018 roku. Samochód prezentuje się naprawdę ciekawie i swoją świeżą stylistyką może przyciągnąć do salonów wielu klientów. Cena poszczególnych wersji wyposażeniowych nie została jeszcze podana.

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...