Robert Kubica w zespole Williams? Sezon 2018 Formuły 1 z Polakiem coraz realniejszy

Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że Robert Kubica jest coraz bliżej powrotu do Formuły 1. Były testy w Renault, wzbudzające ogromne zainteresowanie kibiców, które jednak nie zakończyły się podpisaniem kontraktu z Polakiem. Teraz wszystko wskazuje na to, że zespołem, w którym Robert Kubica spędzi sezon 2018 będzie Williams.

Taką informację podał francuski Canal+, którego dziennikarze są dobrze poinformowani co dzieje się w świecie F1, a o czym zespoły jeszcze oficjalnie nie mówią. Kubica ma podobno w najbliższym czasie przejść jeszcze 2 zamknięte testy na torze Silverstone, a później na Hungaroring. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, oficjalna informacja o tym, że Robert Kubica jest kierowcą zespołu Williams na sezon 2018 pojawi się na początku grudnia.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Nigdy jakoś nie udzieliła mi się „kubicomania”, bo Formuła 1 to nie jest motorsport, którym się pasjonuję i obecność w nim kierowcy z polski nic tu nie zmieniła. Po fatalnym wypadku z 2011 roku Kubica brał udział w rajdach, ale bardzo często jeździł tam z przygodami – był bardzo szybki, ale brakowało mu wyrachowania, które miał np. Sebastien Loeb. On wiedział kiedy lekko odpuścić gaz, żeby przede wszystkim dojechać na metę. Kubica tego nie miał, co skutkowało tym, że kariery w rajdach nie zrobił, a tak na dobrą sprawę niewiele osób spoza jego najbliższego otoczenia wiedziało, w jakim stanie jest jego ręka.

Okazało się, że takim, który pozwala w skuteczny sposób rywalizować z innymi w bolidzie F1. Miejmy nadzieję, że testy w Williamsie pójdą dobrze i 2018 rok, to będzie czas powrotu Kubicy na tor.

Najnowsze teksty

Ford Ranger Wildtrak 2.0 EcoBlue 205 KM – TEST

Ford Ranger Wildtrak to pickup o wielu twarzach. Jest on bowiem oferowany od typowych wołów roboczych, gdzie obecna jest...