Lifting Mitsubishi ASX na 2018 rok – zmiany u weterana na plus

Mitsubishi ASX dostępne jest w sprzedaży od 2010 roku, więc śmiało możemy mówić o nim w kategoriach rynkowego weterana, który powinien zbliżać się już powoli do kresu swojego rynkowego życia. Nie ma co ukrywać, że tak jest i Japończycy na pewno pracują już nad następcą, ale jednocześnie nie zapominają oni o pierwszej – dostępnej obecnie w salonach – generacji ASX’a. Modele czekające na klientów w 2018 roku otrzymają bowiem kolejną kurację odświeżającą.

Co ciekawe będzie ona obejmowała również wygląd nadwozia. W 2016 roku Mitsubishi ASX otrzymało naprawdę konkretny lifting, który osobiście postrzegam jako jeden z najbardziej udanych w ostatnich latach. Bryła została ta sama, ale przez przemodelowany przedni pas samochód zyskał zupełnie nowy, świeży styl.

Mitsubishi ASX - lifting 2018

Teraz zmiany nie są już takie znaczące, ale równie pozytywne. Doszł chociażby chromowany, poziomy paseczek na grillu, a zderzak zyskał bardziej agresywny wygląd za sprawą dodania ukośnych pasków ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED. Z tyłu mnie najbardziej rzuciła się w oczy chromowana listwa, która znalazła się pomiędzy światłami – na wysokości loga. Zmiany te wyglądają naprawdę zgrabnie i jeszcze bardziej wpasowują Mitsubishi ASX w dzisiejsze trendy stylistyczne – to auto po prostu nie wygląda na swój wiek.

Mitsubishi ASX 2018 - wnętrze

Zmiany nie ograniczyły się tylko do nadwozia, a objęły też wnętrze. Tutaj modyfikacje są mniej widoczne na pierwszy rzut oka, opieranie się na zdjęciach niewiele da. Zasięgnę zatem informacji bezpośrednio z komunikatu prasowego Mitsubishi. Przede wszystkim w kabinie nowego ASX’a ma być trochę bardziej kolorowo i szlachetnie – za sprawą zastosowania np. metalizowanych akcentów czy kontrastowych szwów. Dodatkowo niektóre tworzywa mają być trochę lepszej jakości, aby poprawić jeszcze wrażenia wizualne. Wnętrze dotychczas dostępnego w sprzedaży Mitsubishi ASX cierpiało trochę z powodu mrocznego klimatu, który w nim panował – zatem zmiany na 2018 rok wypada zaliczyć na plus.

Nowe Mitsubishi ASX - 2018

Dodatkowo Mitsubishi chwali się zastosowaniem lepszych materiałów wygłuszających kabinę, co ma przełożyć się na jej skuteczniejsze wyciszenie i większy komfort, a także nowymi systemami z zakresu bezpieczeństwa. W nowym ASX’ie dojdzie chociażby układ ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu czy system łagodzenia kolizji czołowych.

Nowe (a właściwie odświeżone :) ) Mitsubishi ASX 2018 dostępne jest już w polskich salonach. Ceny zaczynają się od 65 490 zł.

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...