Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie? Kilka porad

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka i wierny towarzysz podróży. Pod warunkiem, że podróż zarówno dla naszego czworonożnego przyjaciela, kierowcy oraz innych pasażerów będzie komfortowa i bezpieczna. Jazda samochodem z psem może być wygodna i przyjemna, jak również stwarzać dużo niebezpieczeństw.

Czas wakacji to czas częstych wyjazdów. Jednak wiedza jak przewozić psa w samochodzie przydaje się przez cały rok. Dla właścicieli psów to szczególne wyzwanie, bo muszą zapewnić wygodną podróż samochodem nie tylko dla siebie ale również dla swojego przyjaciela. Zarówno daleka jak i bliska eskapada dla zwierzaka i człowieka to frajda jeśli jest im wygodnie oraz, co jest najistotniejsze, czują się bezpiecznie.

Jakie niebezpieczeństwa podczas podróży samochodem mogą nas spotkać ze strony pupila?

Jako właścicielka psa z własnego doświadczenia wiem jak zwierzak może zachowywać się podczas jazdy samochodem. Dla psa podróż samochodem często jest stresująca, co może wywołać z jego strony nieświadome zachowania, które są zagrożeniem zarówno dla niego samego jak i kierowcy.

Pies - tylna kanapa

Piesek, który nie ma odpowiednio przygotowanego miejsca w samochodzie może się po nim w trakcie jazdy przemieszczać, co skutecznie może rozpraszać kierowcę podczas jazdy.

Na drodze zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje takiej jak np. potrzeba ostrzejszego zahamowania albo stłuczka. Wtedy pies może uderzyć się w coś i zrobić sobie krzywdę, której by nie doznał jeśli by był odpowiednio przewożony.

Propozycje producentów akcesoriów do przewożenia zwierząt w samochodzie

Naprzeciw potrzebom właścicieli i ich psów wyszli producenci akcesoriów dla zwierząt, którzy zadbali o komfort i bezpieczeństwo podróżowania jednych i drugich. W ostatnich latach na półkach w sklepach zoologicznych i działach z artykułami dla pupili zaczęło pojawiać się coraz więcej akcesoriów do bezpiecznego przewożenia psów w samochodzie. Nie są drogie, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo i wygodę.

Pies - bagażnik

Wśród takich akcesoriów jest mata z bocznymi ściankami mocowana na tylnej kanapie samochodu, która uniemożliwia pieskowi przemieszczanie się wewnątrz pojazdu. Jest ona przeznaczona raczej dla większych ras. Podobnie dla większych psów przeznaczona jest krata oddzielająca bagażnik od reszty samochodu. Dużemu pupilowi można wymościć miejsce w bagażniku żeby miał wygodnie i przytulnie oraz czuł się bezpiecznie. Dostępne są również specjalne przegrody samochodowe, które są montowane pomiędzy przednimi fotelami tak, aby piesek nie miał dostępu do kierowcy i przedniego fotela.

Ważna jest również ochrona tapicerki przed zabrudzeniami ze strony naszego towarzysza podróży. Do tego celu przeznaczona jest wodoodporna mata samochodowa na tylną kanapę. Dla mniejszych piesków dostępne są siedziska samochodowe, które można przypinać na tylnej kanapie albo przednim fotelu pasażera. Nie można zapominać o szelkach bezpieczeństwa dla psa, bo to one ratują zdrowie a nawet życie naszego pupila w przypadku kolizji drogowej. Jest to najważniejszy element bezpieczeństwa podczas podróży samochodem, chociaż dla pieska nie tak atrakcyjny i wygodny jak miękka mata albo siedzisko.

Zachęcam do dbania o bezpieczeństwo i wygodę naszych wiernych czworonożnych towarzyszy podróży samochodowych :)

Najnowsze teksty

Volkswagen Passat B9 2.0 TDI 150 KM Exclusive – TEST

Volkswagen Passat B9 występuje wyłącznie w nadwoziu kombi, a patrząc na zmiany zachodzące współcześnie w gamie modelowej tego niemieckiego...