Opel Grandland X – cena w Polsce, wyposażenie i wymiary już znane

Na koniec 2017 roku szykowana jest ważna premiera w obozie Opla. Do salonów w Polsce trafi bowiem Grandland X, czyli nowy kompaktowy SUV w ofercie. Poznaliśmy już oficjalne ceny tego modelu w naszym kraju oraz pierwsze informacje co za te pieniądze otrzymamy.

Opel nie opublikował pełnego cennika, jednocześnie przedstawił jak kształtuje się cena wyjściowa tego modelu w naszym kraju. Otóż cennik Grandlanda X startować będzie od 94 900 zł za bazową wersję z silnikiem 1.2 Turbo o mocy 130 KM i momencie obrotowym wynoszącym 230 Nm (przy 1750 rpm). Spalanie benzyny ma wynosić 5,5 litra w cyklu mieszanym – oczywiście według danych producenta.

2018 Opel Grandland X

Opel Grandland X w standardzie będzie oferował między innymi system ostrzegania przed nieplanowanym opuszczeniem pasa ruchu, który opiera się o kamerę czy rozpoznawanie znaków drogowych. Dodatkowo będzie posiadał system ułatwiający ruszanie pod górę – coraz więcej aut ma go w standardzie, co mnie cieszy, bo jest to całkiem prosty układ, a bardzo przydatny. Dodatkowo na pokładzie znajdzie się system audio R4.0 z możliwością połączenia przez Bluetooth oraz klimatyzacja. Tymi elementami pochwalił się na razie producent – na pełną listę wyposażenia dla poszczególnych wersji trzeba będzie poczekać, aż Opel przedstawi pełen cennik i katalog.

Jeśli chodzi o dodatki płatne ekstra, to dowiedzieliśmy się, że panoramiczny szklany dach dostępny będzie za 2900 zł. W tej samej cenie zamówić będzie można system audio firmy Denon. Aktywny tempomat wymagać będzie dopłaty 3000 zł, a na pokładzie będą mogły znaleźć się również kamery 360 stopni – ich cena nie jest jeszcze znana.

Opel Grandland X - wnętrze

Opel Grandland X – silnik diesla i wymiary

Pod maską na starcie nie będzie musiała pracować jednostka benzynowa. Dla fanów silników wysokoprężnych w ofercie znajdzie się diesel 1.6 CDTi, który cechować się będzie mocą 120 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy wynosi 300 Nm i dostępny jest przy 1750 rpm. Opel podaje, że średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosić ma 4,3-4,6 litra. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z małym, niewysilonym dieslem, to jestem bardziej skłonny uwierzyć w realność tych wyników spalania, niż w przypadku benzyny z turbodoładowaniem.

Możliwość jazdy Grandlandem X z dieslem pod maską będzie oznaczała rozstanie się z kwotą 105 900 zł, bo na tyle wyceniony został podstawowy diesel. W przyszłości paleta silnikowa zostanie rozszerzona o mocniejsze jednostki napędowe.

Opel Grandland X - SUV

W tym miejscu warto wspomnieć jeszcze o tym, z jak dużym samochodem mamy do czynienia, ponieważ znamy już oficjalne wymiary samochodu, a przynajmniej jego długość. W tym SUV’ie wynosi ona 484 cm, a rozstaw osi to 267,5 cm. Pojemność bagażnika to 514 litrów, z możliwością powiększenia do 1652 l po złożeniu siedzeń.

Opel Grandland X w salonach w Polsce pojawi się w październiku 2017 roku, a zamówienia na ten model można składać u dealerów już teraz. Więcej informacji o tym samochodzie powinniśmy za to poznać we wrześniu, na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie. Wtedy bowiem model będzie miał swoją oficjalną premierę.

Najnowsze teksty

Hyundai Tucson 1.6 230 KM Hybrid Executive – TEST

Nowy Hyundai Tucson pojawił się na rynku w 2020 roku i wiele osób zaskoczył swoim wyglądem, który był wyraźnie...