Opel Grandland X – cena w Polsce, wyposażenie i wymiary już znane

Na koniec 2017 roku szykowana jest ważna premiera w obozie Opla. Do salonów w Polsce trafi bowiem Grandland X, czyli nowy kompaktowy SUV w ofercie. Poznaliśmy już oficjalne ceny tego modelu w naszym kraju oraz pierwsze informacje co za te pieniądze otrzymamy.

Opel nie opublikował pełnego cennika, jednocześnie przedstawił jak kształtuje się cena wyjściowa tego modelu w naszym kraju. Otóż cennik Grandlanda X startować będzie od 94 900 zł za bazową wersję z silnikiem 1.2 Turbo o mocy 130 KM i momencie obrotowym wynoszącym 230 Nm (przy 1750 rpm). Spalanie benzyny ma wynosić 5,5 litra w cyklu mieszanym – oczywiście według danych producenta.

2018 Opel Grandland X

Opel Grandland X w standardzie będzie oferował między innymi system ostrzegania przed nieplanowanym opuszczeniem pasa ruchu, który opiera się o kamerę czy rozpoznawanie znaków drogowych. Dodatkowo będzie posiadał system ułatwiający ruszanie pod górę – coraz więcej aut ma go w standardzie, co mnie cieszy, bo jest to całkiem prosty układ, a bardzo przydatny. Dodatkowo na pokładzie znajdzie się system audio R4.0 z możliwością połączenia przez Bluetooth oraz klimatyzacja. Tymi elementami pochwalił się na razie producent – na pełną listę wyposażenia dla poszczególnych wersji trzeba będzie poczekać, aż Opel przedstawi pełen cennik i katalog.

Jeśli chodzi o dodatki płatne ekstra, to dowiedzieliśmy się, że panoramiczny szklany dach dostępny będzie za 2900 zł. W tej samej cenie zamówić będzie można system audio firmy Denon. Aktywny tempomat wymagać będzie dopłaty 3000 zł, a na pokładzie będą mogły znaleźć się również kamery 360 stopni – ich cena nie jest jeszcze znana.

Opel Grandland X - wnętrze

Opel Grandland X – silnik diesla i wymiary

Pod maską na starcie nie będzie musiała pracować jednostka benzynowa. Dla fanów silników wysokoprężnych w ofercie znajdzie się diesel 1.6 CDTi, który cechować się będzie mocą 120 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy wynosi 300 Nm i dostępny jest przy 1750 rpm. Opel podaje, że średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosić ma 4,3-4,6 litra. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z małym, niewysilonym dieslem, to jestem bardziej skłonny uwierzyć w realność tych wyników spalania, niż w przypadku benzyny z turbodoładowaniem.

Możliwość jazdy Grandlandem X z dieslem pod maską będzie oznaczała rozstanie się z kwotą 105 900 zł, bo na tyle wyceniony został podstawowy diesel. W przyszłości paleta silnikowa zostanie rozszerzona o mocniejsze jednostki napędowe.

Opel Grandland X - SUV

W tym miejscu warto wspomnieć jeszcze o tym, z jak dużym samochodem mamy do czynienia, ponieważ znamy już oficjalne wymiary samochodu, a przynajmniej jego długość. W tym SUV’ie wynosi ona 484 cm, a rozstaw osi to 267,5 cm. Pojemność bagażnika to 514 litrów, z możliwością powiększenia do 1652 l po złożeniu siedzeń.

Opel Grandland X w salonach w Polsce pojawi się w październiku 2017 roku, a zamówienia na ten model można składać u dealerów już teraz. Więcej informacji o tym samochodzie powinniśmy za to poznać we wrześniu, na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie. Wtedy bowiem model będzie miał swoją oficjalną premierę.

Najnowsze teksty

Alfa Romeo Tonale 1.5 160+20 KM Edizione Speciale – TEST

Alfa Romeo od długiego czasu nie wypuściła na rynek żadnego nowego modelu. Jej Giulia i Stelvio to samochody wyjątkowe,...