Gran Turismo Sport beta – patch 1.05 to prawdziwy test łącz graczy

To się porobiło – rzec mogą gracze konsolowi, którzy pamiętają jeszcze „stare dobre czasy” panowania PS2 i początków PS3. Będzie to stwierdzenie uzasadnione, ponieważ kiedyś waga gier była niższa, niż obecnie patchów do nich. Idealnym przykładem jest aktualizacja 1.05 do bety Gran Turismo Sport na PlayStation 4.

Patch waży bowiem… 9 783 MB, czyli prawie 10 GB danych. Główne zmiany, które wprowadza to:

  • Usprawniona fizyka
  • Usprawniony force feedback
  • Poprawione wyświetlanie ocen fairplay
  • Szybkie opcje dodane do Menu Pauzy
  • Poprawione niektóre błędy

Gracze donoszą, że modyfikacji jest zdecydowanie więcej, ale twórcy – firmy Polyphony Digital – po prostu nie o wszystkich drobiazgach poinformowali. Dużej liczbie poprawek nie ma co się dziwić, ponieważ beta Gran Turismo Sport właśnie ma na celu sprawdzanie na żywym organizmie co działa, a co nie.

Fakt jednak zostaje, że prawie 10 GB do pobrania w przypadku wersji beta, która przecież nie ma całej zawartości planowanej w finalnej grze to waga, która działa na wyobraźnię. Taka łączna ilość danych może wynikać z tego, że twórcy nie zaprzątają sobie za bardzo głowy ostrą optymalizacją aktualizacji i patch 1.05 do GT Sport po prostu miał być wrzucony szybko, a nie dopieszczany tak, by niektóre rzeczy skompresować.

Marna to jednak pociecha dla osób z wolniejszymi łączami, które załapały się na betę Gran Turismo Sport, chciały sobie po prostu pograć, a po włączeniu swoich PlayStation 4 dostaną komunikat, że nie ma problemu, ale dopiero za kilka-kilkanaście godzin.

No nic – bety rządzą się swoimi prawami, ale ciekaw jestem kiedy dojdziemy do ściany w grach. Przecież do pudełkowych, skończonych wersji łatki też liczą sobie ponad 5 GB i przez ostatnie lata ich waga zwiększyła się znacząco. Ale gry w nieskończoność rosnąć nie mogą, bo w końcu czas ich tworzenia sprawi, że będą przestarzałe już podczas premiery. O granicy wagowej patchy i gier dowiemy się w kolejnych latach, a na razie trzeba korzystać z bety Gran Turismo Sport, póki na PS4 jest ona dostępna.

Nie znalazłem dokładnie informacji kiedy twórcy planują jej zamknięcie.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...