Wszystkie sezony Top Gear w HD na ShowMax – 220 odcinków czeka

Ewan McGregor, reklamy w Internecie na każdym kroku, billboardy na ulicach – platforma wideo na życzenie ShowMax nie szczędzi środków, by szybko stać się powszechnie rozpoznawalną marką w Polsce. O ile ten efekt osiągnęła, to w żaden sposób nie skłoniła mnie do tego, by się nią bliżej zainteresować. Teraz jednak wyciągnęła konkretny argument – archiwum Top Gear w HD.

Top Gear z Jeremy Clarksonem u sterów to program już całkiem wiekowy – w końcu pierwszy odcinek S01E01 wyemitowany został w pod koniec 2002 roku. Od tego czasu, aż do afery, która doprowadziła do odejścia trójki prowadzących w 2015 roku cały czas byliśmy raczeni nowym sezonami programu, pojawiającymi się co kilka miesięcy. To wszystko sprawiło, że chcąc oglądać TG od samego początku, czeka nas maraton liczący ponad 200 odcinków.

Archiwum Top Gear w HD

Problemem jednak – przynajmniej w Polsce – była ich dostępność. Co prawda na BBC Brit można zobaczyć stare odcinki programu, ale nie każdy lubi ograniczenia, które nakłada tradycyjna telewizja – sztywną ramówkę i narzucone odgórnie epizody. Poza wyjściem telewizyjnym fani Top Gear mieli spore trudności z tym, aby legalnie móc obejrzeć archiwum Top Gear w dobrej jakości.

ShowMax, o którym wspominałem na wstępie im to właśnie umożliwił. Platforma umożliwia dostęp do 220 odcinków programu, czyli wszystkich od sezonu 2 do 22. Brakuje obecnie pierwszej, premierowej serii (ta może pojawi się w przyszłości), ale i tak ilość materiału do oglądania jest porażająca – w końcu każdy odcinek TG trwa godzinę zegarową. Program dostępny jest w języku polskim (lektor lub polskie napisy) w jakości HD 720p.

ShowMax - logo platformy

Muszę przyznać, że jest to genialny ruch ShowMax. Jednym (jak sądzę nie wyjątkowo kosztownym) posunięciem dał on powód bardzo dużej grupie osób, by się nim zainteresować. W końcu wielu fanów motoryzacji nie pasjonuje się serialami na tyle, żeby płacić 19,90 zł abonamentu miesięcznego tylko dla nich. Ale za dostęp do archiwum ulubionego programu w jakości HD? Tu już sytuacja wygląda inaczej. Dodatkowo abonament miesięczny płaci się po upłynięciu okresu próbnego, więc przed pierwsze 14 dni możemy oglądać ponad 200 odcinków Top Gear zupełnie za darmo.

Na koniec warto wspomnieć, że na ShowMax pojawiły się też poboczne materiały:

  • Alfabet Top Gear
  • Wpadki Top Gear
  • Top Gear: Wyprawa marzeń
  • James May i auta dla każdego

Naprawdę super. Nie pozostaje mi nic innego jak odesłać do strony ShowMax i życzyć miłego oglądania :)

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...