Formuła 1 2017 – gdzie i kiedy oglądać transmisje na żywo online i w TV?

Sezon 2017 w F1 to 20 wyścigów rozłożonych na 9 miesięcy. Atrakcji dla fanów tego sportu bez dwóch zdań nie zabraknie, w związku z czym warto przytoczyć kilka ważnych informacji: gdzie w Polsce będzie można obejrzeć wyścigi w telewizji i w Internecie, a także kiedy poszczególne Grand Prix będą się odbywać.

Na początek odpowiedzmy na pierwsze pytanie:

Gdzie oglądać F1 2017 w Polsce?

Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz Formuła 1 transmitowana będzie na kanale Eleven Sports. W kwestii tego czy to dobrze, czy nie pod względem jakości przygotowywanych materiałów i oprawy (studio, komentarz itp.) nie będę się wypowiadał, bo nie czuję się w tym obszarze kompetentny – po prostu zbyt mało wyścigów oglądam. Jedną rzecz mogę jednak powiedzieć z pełnym przekonaniem – naprawdę dobrze, że w tym roku uniknięto spekulacji odnośnie miejsca transmisji.

Nieraz w przeszłości, gdy jeszcze Formuła 1 leciała w telewizji Polsat sytuacja była przez długi czas niejasna – czy wyścigi wciąż będą się na antenie pojawiać, jeśli tak to na głównej czy też na kanałach sportowych typu Polsat Sport Extra. Tym razem wszystko już od kilku miesięcy było jasne – chcesz F1 w sezonie 2017, to kupuj Eleven Sports.

Eleven Sports - logo stacji

Niewątpliwym plusem tego, że w Polsce transmisje wyścigów emitowane będą właśnie na Eleven jest fakt, że stacja ta umożliwia oglądanie swojego programu online w Internecie przez przeglądarkę oraz poprzez urządzenia mobilne (za sprawą aplikacji na systemy Android i IOS).

Ceny Eleven Sports

Z kolei pewną wadą dla części osób jest fakt, że Eleven jest stacją premium, wymagającą dodatkowego abonamentu, podczas gdy Polsat (Sport Extra) w wielu przypadkach był dodawany do kablówek w pakiecie, bez konieczności płacenia więcej. Nie wszędzie tak było, dlatego wspomniałem wyłącznie o części osób. Ale wracając do sezonu 2017. Aby mieć dostęp do Formuły 1 (i innych pozycji w ramówce Eleven Sports oczywiście) w tym roku trzeba opłacić abonament wynoszący około 15 zł miesięcznie. Jego wysokość uzależniona jest od tego za jaki okres zdecydujemy się zapłacić, ale różnice nie są duże. Przy kupnie na stronie stacji stawki kształtują się następująco:

 • 159,00 zł – pakiet roczny, płatny z góry
 • 89,90 zł – pakiet półroczny, płatny z góry
 • 15,90 zł – pakiet miesięczny
 • 13,90 zł – pakiet roczny, płatność co miesiąc
 • 9,90 zł – pakiet na 72 godziny

Eleven Sports dostępny jest również u operatorów telewizji kablowej i cyfrowej, takich jak UPC czy nc+. Ceny pakietów najlepiej sprawdzać na stronie firmy, która dostarcza nam sygnał TV.

Formuła 1 - wyprzedzanie

Formuła 1 2017 – terminarz

Na koniec warto sprawdzić jakie weekendy sezonu 2017 trzeba będzie rezerwować na oglądanie zmagań kierowców.

 1. Melbourne (Australia) – 26 marca
 2. Shanghai (Chiny) – 9 kwietnia
 3. Bahrain – 16 kwietnia
 4. Sochi (Rosja) – 30 kwietnia
 5. Barcelona (Hiszpania) – 14 maja
 6. Monte Carlo (Monaco) – 28 maja
 7. Montreal (Kanada) – 11 czerwca
 8. Baku (Azerbejdżan) – 25 czerwca
 9. Spielberg (Austria) – 9 lipca
 10. Silverstone (Wielka Brytania) – 16 lipca
 11. Budapeszt (Węgry) – 30 lipca
 12. Spa-Francorchamps (Belgia) – 27 sierpnia
 13. Monza (Włochy) – 3 września
 14. Singapur – 17 września
 15. Sepang (Malezja) – 1 października
 16. Suzuka (Japonia) – 8 października
 17. Austin (USA) – 22 października
 18. Mexico City (Meksyk) – 29 października
 19. Sao Paolo (Brazylia) – 12 listopada
 20. Abu Dhabi (ZEA) – 26 listopada

Grand Prix do oglądania w sezonie 2017 zatem nie będzie brakować :)

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...