Trailer Project CARS 2 – nowości, w tym warunki pogodowe, wymiatają

W końcu możemy zobaczyć zapowiedziane jakiś czas temu Project CARS 2 w akcji. Pierwszy trailer wyciekł do sieci i jeśli zwiastuny mają przekonać kogoś, że warto czekać na daną grę, to w moim wypadku twórcom udało się to w 100%.

Od prezentacji pierwszych informacji o grze minęło trochę czasu – pisałem o nich w połowie 2015 roku. Wtedy otrzymaliśmy screeny i wyszczególnienie interesujących punktów – tym razem otrzymaliśmy przedsmak jak wyglądać będzie gra, gdy już pojawi się na dyskach PC i konsol PlayStation 4 oraz Xbox One. Zobaczmy zatem co i jak:

Naprawdę wygląda to super. Przede wszystkim mamy tutaj przedstawione urywki z jazdy po innych niż asfalt nawierzchniach. Wyścigi na szutrze wyglądają spoko, ale gwiazdą moim zdaniem jest jazda po zamarzniętym jeziorze. Miejscówka sama w sobie jest rewelacyjna (kto nie chciałby pościgać się w takich warunkach), a w połączeniu z super grafiką, jaką zaoferuje na pewno Project CARS 2 robi jeszcze większe wrażenie.

Druga rzecz, na którą zwróciłem uwagę to krótki fragment przedstawiający warunki pogodowe. Powiększające się, w miarę opadów deszczu, kałuże to coś, co działa na wyobraźnie fanów wirtualnych, realistycznych wyścigów. Dzięki Project CARS 2 odpalając PC, PS4 albo XONE będziemy mogli jeszcze w jednym aspekcie poczuć się jak prawdziwy kierowca, znajdujący się na torze. W ogóle warunki pogodowe będą w tej grze odgrywać ogromną rolę – to mi się podoba.

Project CARS 2 - logo gry

Poza tym mamy to, czego po grze od Slightly Mad Studios można oczekiwać – fotorealistyczne modele samochodów (zarówno tych starych, jak i nowych), dopracowane w najdrobniejszych szczegółach projekt tras, a to wszystko podane w bardzo dobrze zmontowanym zwiastunie.

Premiera PCARS2 odbyć się ma w drugiej połowie 2017 roku. Jest duża szansa, że będzie to wrzesień. Po obejrzeniu powyższego wideo wiem jedno – jest na co czekać :)

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...