Project CARS do pobrania za darmo na Xbox One – luty 2017 w Games with Gold wymiata

Posiadacze najnowszej stacjonarnej konsoli Microsoftu – Xbox One – mogą zacierać ręce. Oto bowiem jedną z najciekawszych gier samochodowych wydanych na obecną generację sprzętu będzie można ściągnąć zupełnie za darmo w ramach Games with Gold. Inni naprawdę mogą zazdrościć posiadaczom XONE tej usługi.

I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Sony i wprowadzenia PlayStation Plus, które poza zniżkami i kilkoma dodatkowymi funkcjami technicznymi, kusiło graczy przede wszystkim comiesięczną porcją darmowych gier. W czasach PS3 oferta była naprawdę rewelacyjna i praktycznie co 30 dni można było wyhaczyć jakąś ciekawą, wysokobudżetową produkcję. Osoby, które nie miały ciśnienia na granie w nowości zaraz po premierze, właściwie nie musiały kupować gier, tylko ściągać je z Plusa.

Games with Gold przejmuje pałeczkę

Microsoft ze swoim Games with Gold wkroczył do gry później o 3 lata, w 2013 roku, ale z biegiem czasu coraz mocniej przejmował rolę usługi numer 1 tego typu. Wraz z wprowadzeniem na PS4 płatnej gry w sieci oferta darmowych gier od Sony znacznie się pogorszyła, a produkcje dla użytkowników XONE i X360 są coraz lepsze.

McLaren w Project CARS

Idealnym przykładem jest na to właśnie Project CARS, które w terminie 16 lutego – 15 marca 2017 roku będzie można ściągnąć za darmo na dysk twardy konsoli i grać do momentu, aż ta samochodówka nam się nie znudzi i jej nie odinstalujemy. Co biorąc pod uwagę grywalność Project CARS jest bardzo wątpliwe.

Dla formalności wspomnę jeszcze, że inne gry w Games with Gold na luty 2017 to:

  • Xbox One: Lovers in a Dangerous Spacetime – przez cały miesiąc
  • Xbox One + Xbox One 360: Secret of Monkey Island 2 – od 1 do 15 lutego
  • Xbox One + Xbox One 360: Star Wars Force Unleashed – od 16 do 28 lutego

A warto też wspomnieć, że to nie jedyna topowa gra samochodowa, którą Microsoft oferował w ramach swojej usługi. Kiedyś pobrać można było przecież Forza Horizon. W takich chwilach żałuję, że mam PS4 i w PlayStation Plus, w ramach którego nie pamiętam już kiedy ściągnąłem jakąś wartą uwagi grę.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...