BMW Seria 6 Gran Turismo (GT) – zdjęcia szpiegowskie. W 2018 szykuje się dobra zmiana w gamie modelowej

BMW Serii 5 GT wzbudziło w fanach tej marki skrajne emocje, porównywalne chyba wyłącznie do Serii 2 Active Tourer. Wszystko za sprawą nadwozia łączącego coupe i samochód rodzinny, z którym styliści bawarskiej marki niezbyt sobie poradzili. Teraz jednak BMW wyciąga wnioski i planując wprowadzenie Serii 6 Gran Turismo robi bardzo dobry krok.

BMW oficjalnie zaprezentowało model 6 GT. Zobacz 10 rzeczy, które warto o nim wiedzieć:

Kilka lat temu miałem krótką styczność z BMW 5 GT. W środku samochód ten urzekał, jak praktycznie każde, odpowiednio doposażone auto tej marki. Pod względem prowadzenia też dawał radę, ale jego sylwetka skutecznie psuła sielankowy obraz tego modelu. Widać, że w przypadku „piątki” z dopiskiem Gran Turismo BMW dopiero uczyło się jak robić samochody tego typu i nie wszystko zagrało tak jak trzeba (przykład na zdjęciu poniżej, jasny lakier). Z resztą nie tylko styliści z Bawarii mieli problemy z nadwoziami, które oni nazywają PAV (Progressive Activity Vehicle), bo np. Porsche Panamera pierwszej generacji również do najzgrabniejszych aut trudno było zaliczyć.

Później sytuacja uległa poprawie, czego dowodem był model BMW 3 GT (zdjęcie powyżej, ciemny lakier), który był trochę mniejszy od Serii 5 i zdecydowanie od niej zgrabniejszy, przy zachowaniu odpowiednich walorów użytkowych, charakterystycznych dla podniesionego tyłu. Negatywne skojarzenia, które powstały w głowach klientów w związku z 5 GT musiały jednak zrobić swoje, bo niemiecki producent najpewniej postanowi zakończyć żywot tego modelu na jednej generacji. Ale nie całej idei, bo już szykowany jest następca.

BMW Serii 6 Gran Turismo

Firma zamierza bowiem rozszerzyć gamę modelową Serii 6 o najbardziej rodzinną odmianę, właśnie o nadwoziu z podwyższonym tyłem. Sprawi to, że 6 GT stanie się jeszcze bardziej luksusową pozycją w gamie BMW, a fakt, że będzie „szóstką”, na pewno ułatwi jej wejście na rynek. Seria 6 jest w końcu jedną z najbardziej atrakcyjnych wizualnie w ofercie Bawarczyków i nie ma chyba obecnie fana tej marki, któremu samochody z cyfrą sześć na tylnej klapie się nie podobają. Rzućmy okiem jak prezentuje się nowy model pod maskowaniem:

Kamuflaż sprawia, że o szczegółach nie będę się za bardzo wypowiadał, ale fakt zostaje – samochód ten już na pierwszy rzut oka wygląda zdecydowanie lżej, niż obecna Seria 5 Gran Turismo. Przede wszystkim proporcje nadwozia są lepsze, przez co tył sprawia wrażenie mniej napompowanego względem przodu. Dodatkowo otrzymamy tu drobiazgi stylistyczne chociażby z nowej Serii 5, przez co z 6 GT może wyjść naprawdę bardzo fajny samochód.

Kiedy premiera?

Zmiana warty jeśli chodzi o duże BMW w nadwoziu Gran Turismo nie nastąpi natychmiast. Szacuje się, że model ma zostać zaprezentowany światu w całej okazałości pod koniec 2017 roku, a do sprzedaży w salonach w Polsce i nie tylko ma wejść w pierwszej połowie 2018 roku.

Zdjęcia szpiegowskie: Motor1.com

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...