BMW X7 (2018) – zdjęcia szpiegowskie. Największy, 7-miejscowy SUV Bawarczyków już w fazie testów

Znajdujące się obecnie w sprzedaży BMW X5 można opisać wieloma przymiotnikami, ale wśród nich raczej nie znalazłoby się miejsce na słowo „mały”. Konkurenci tego niemieckiego producenta udowadniają jednak, że na rynku jest miejsce dla jeszcze większego samochodu tego typu, na co BMW wkrótce odpowie modelem X7, którego wersje testowe już wyjechały na drogi (na razie na lawecie ;) ).

Osobiście nie czuję za bardzo samochodów pokroju Mercedesa GLS czy Range Rovera, ponieważ auta te są według mnie zwyczajnie za duże dla większości codziennych zastosowań. Wycieczka na zakupy? Aby móc wjechać pomiędzy samochody i później jeszcze otworzyć drzwi, wypadałoby stanąć na dwóch miejscach parkingowych. To z kolei może skończyć się niespecjalnie pożądanym zaistnieniem w sieci opatrzonym komentarzem w stylu „ kolejny Janusz parkowania”. W mieście takie samochody również przegrywają pod względem łatwości manewrowania… właściwie ze wszystkimi innymi pojazdami, poza supersamochodami i pickupami. Na trasie też równie dobrze poradzi sobie duże kombi lub sedan.

Nie mówię oczywiście, że te samochody są do niczego, bo posiadają przy okazji masę zalet. Dzięki ich gabarytom i masywności można czuć się bezpieczniej na drodze. Są też luksusowe i mają mocne silniki, więc podróż nimi na pewno dostarcza wiele przyjemności. W końcu pozwalają na zapakowanie do tego luksusowego wnętrza 7 osób, co dla części nabywców niezwykle istotne – minivany nie zapewniają nawet zbliżonego poziomu prestiżu.

Nowe BMW X7

Naprzeciw potrzebom takich klientów w końcu wychodzi BMW, które stosunkowo długo czekało na zagospodarowanie tej niszy swoim modelem. Zobaczmy pierwsze zdjęcia szpiegowskie tego SUV’a:

Egzemplarze testowe na razie mają mocne maskowanie, a na dodatek niektóre części (np. tylne światła) nie są w wersji produkcyjnej, więc ciężko jest oceniać nadwozie pod względem detali. Jeśli jednak popatrzymy na całość, to można zaryzykować stwierdzenie, że w przypadku BMW X7 będziemy mieli do czynienia z trochę powiększonym (przede wszystkim wydłużonym) modelem X5.

Biorąc pod uwagę, że SUV’y BMW są obecnie jednymi z najładniejszych na rynku, to nie traktuję tego jako wadę. Chociaż trochę indywidualnego charakteru oczywiście tego samochodowi by nie zaszkodziło. Co ciekawe w sieci pojawiły się też doniesienia, że po premierze może pojawić się dodatkowa, 4-miejscowa wersja tego samochodu, będąca czymś w stylu podwyższonego BMW Serii 7.

Poniżej zobaczyć można jedną z wizji tego samochodu.

BMW X7 - wizja największego SUV'a

Według szacunków premiera X7 ma nastąpić w 2018 roku.

Zdjęcia szpiegowskie: Motor1.com

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...