Nowy Lexus CT 200h – premiera w 2017 roku. Jak będzie wyglądać II generacja tego hatchbacka?

Hatchback Lexusa na rynku jest już trochę czasu, konkretnie od 2010 roku. W dzisiejszej motoryzacyjnej rzeczywistości jest to okres, po którym śmiało można myśleć o wprowadzeniu nowej generacji danego modelu i wszystko wskazuje na to, że z CT 200h wkrótce doczeka się następcy. Co o nim wiemy?

Jak wyczytać można w odmętach Internetu przyszłość II generacji najmniejszego Lexusa wcale nie była taka pewna. Model nie był bestsellerem, czego potwierdzeniem są chociażby wyniki sprzedaży w Polsce z 2015 roku, gdzie prześcignął go znacznie droższy model NX. Miało to sprawić, że kierownictwo japońskiej marki premium rozważało, by jego następcą w ofercie stał się mały crossover o innym oznaczeniu. W myśl zasady, że wszyscy kochają crossovery i każdy nowy tego typu pojazd na rynku znajdzie dla siebie nabywców.

II generacja CT 200h coraz bliżej

Wszystko wskazuje jednak na to, że CT 200h otrzyma drugą szansę, a nowa generacja będzie miała swoją premierę w pierwszej połowie 2017 roku. Według wizji samochód wyglądać ma mniej więcej tak:

Widać tu mocną inspirację nowymi modelami Lexusa, które są mają masę przetłoczeń, ostre niczym brzytwa światła i wlot powietrza o wściekłym kształcie. Wizje często przerysowują realny wygląd samochodu, ale jeśli popatrzymy na to, co japońska firma zrobiła z nowym modelem IS…

Lexus IS F-Sport 2016

…to wcale bym się nie zdziwił, gdyby było w nich sporo prawdy. Oznaczałoby to totalne zerwanie z charakterem obecnego modelu, który jest jednym z bardziej statecznych, pod względem wyglądu, hatchbacków na rynku. W gronie konkurentów z klasy premium to już zdecydowanie najbardziej.

Taka zmiana podejścia może wyjść temu modeli na dobre, bo obecna generacja Lexusa CT 200h właśnie przez swój spokojny wygląd oraz niewystarczający dla fanów sportowych wrażeń napęd hybrydowy (łącznie mamy tam 136 KM) jest propozycją mocno specyficzną. W II generacji co prawda układ napędowy ma pozostać taki sam (więc fani hatchbacków z 300 KM pod maską znowu nie będą mieli tu czego szukać), ale wygląd też dla wielu „robi robotę”.

Bardzo ciekaw jestem co zaoferuje nam nowy CT 200h. Obecnie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, ponieważ do premiery auta, na moment pisania tych słów, zostało przynajmniej kilka miesięcy.

Zdjęcia szpiegowskie: Motor1.com / AutoEvolution.com

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...