Dacia Logan i Sandero – facelifting na 2016 rok. Zmiany i nowe elementy, które bardzo mi się podobają

Trochę mgliście, ale pamiętam okolice 2003-2004 roku, kiedy to Dacia pojawiała się na polskim rynku. Wtedy Logan był brzydkim, kanciastym (żeby było taniej), spartańskim, ale ekstremalnie tanim samochodem. Taki koncept sprawdził się i chociaż obecnie Dacia wciąż produkuje jedne z najtańszych aut na rynku, to jest już znacznie bardziej „cywilizowana”. Najnowszy lifting jeszcze ten aspekt wzmacnia.

Wszystkie oficjalne informacje i zmiany zostaną zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu pod koniec września 2016. Wtedy zobaczymy jak wygląda wnętrze i silniki w 4 odświeżonych modelach: Logan, Logan MCV, Sandero i Sandero Stepway. Gdy tak się stanie zaktualizuję ten wpis, ale na razie rzućmy okiem na to, co Dacia pokazała przed paryską premierą.

Dacia Logan i Sandero - facelifting 2016

Zmiany na zewnątrz

Zarówno Logan, jak i Sandero wraz z liftingiem otrzymają odświeżony wygląd, a zapewne największe zmiany zajdą w przedniej części nadwozi tych samochodów (z tyłu modyfikacje też mają być, ale nie wiemy jeszcze jakie, bo Dacia udostępniła zdjęcia swoich nowych modeli tylko od frontu :) Tył też już udostępniła, na dole wpisu jest aktualizacja). Najbardziej zauważalną moim zdaniem zmianą będą reflektory o nowym wzorze, jak również światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. Ten z pozoru niewielki dodatek bardzo unowocześnia wygląd samochodu, więc fajnie, że w Dacii klienci będą mogli taką rzecz zamówić. Piszę zamówić, ponieważ wątpię, by był on dostępny jako wyposażenie standardowe w totalnym „golasie”, chociaż bardzo chciałbym się w tej kwestii mylić.

Dodatkowo dojdzie nowy grill o zunifikowanym wzorze i przedni zderzak, charakteryzujący się większym niż dotychczas wlotem powietrza. Współcześnie sprzedawane osobowe Dacie, chociaż trochę doposażone, wyglądają moim zdaniem sympatycznie, a zamiany, które wprowadzi FL wypadają zdecydowanie na plus.

Premiera w Paryżu

Teraz zostaje tylko czekać na 29 września, kiedy to na targach Paris Motor Show 2016 odbędzie się konferencja prasowa i wszystkie szczegóły dotyczące modeli Dacia Logan i Sandero (wraz z wariacjami MCV i Stepway) zostaną ujawnione.

AKTUALIZACJA

Rzućmy okiem na zdjęcia odświeżonych modeli Logan, Sandero Stepway i Duster:

Tylne światła wyglądają całkiem przyjemnie :) W środku najbardziej widoczną zmianą jest kierownica, która wygląda nieporównywalnie lepiej, niż ta poprzednia. Zdjęcia kabiny poniżej modelu Logan (wnętrze Sandero jest identyczne):

Dacia Logan 2016 - wnętrze po liftingu

2 KOMENTARZE

  1. Mam Sandero II 2014 rok 1.2 75KM
    Sandero poliftowe jeszcze jakoś wygląda ale duster jest okropny. Swoją drogą nie wiem co dużo zmienili w tych samochodach np w Sandero, oprócz innych lamp i tym samym wzorze i innej kierownicy. Reszta pozostaje taka sama jak w moim.

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...