Nowy Nissan Micra K14 (2017) – premiera nadchodzi. Zdjęcia szpiegowskie zapowiadają duże zmiany

Najmniejszy model w gamie Nissana – Micra – wkrótce zmieni swoje oblicze dzięki wprowadzeniu nowej generacji. Datowana na 2017 rok premiera następcy tego miejskiego auta najpewniej przyniesie mu ogromną zmianę wizerunkową. Zdjęcia szpiegowskie zdecydowanie na to wskazują.

Na dole wpisu znajdują się oficjalne zdjęcia modelu.

Jeśli miałbym wskazać najbardziej damskie samochody z segmentu B, to Nissan Micra bez dwóch zdań zaliczałby się do tego grona. Znajdująca się obecnie w sprzedaży IV generacja nie jest już tak kobieca jak jej poprzedniczka, ale wciąż swoimi delikatnymi i obłymi liniami bardziej trafia w gusta pań, niż panów.

Ale już nie długo. Popatrzmy na zdjęcia szpiegowskie V generacji o oznaczeniu K14:

Agresywnie zarysowane przednie światła, układające się w kształt litery V, niewielki wlot powietrza pomiędzy nimi i wcale nie dużo większy tuż poniżej. Te elementy świadczą o tym, że Nissan w 2017 zamierza mocno odmienić (wyostrzając go) charakter tego samochodu. Wiele wskazuje na to, że nowa Micra sporo czerpać będzie z koncepcyjnego, ujawnionego w 2015 roku, modelu Sway. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby wzięła z niego jak najwięcej. Rzućmy jeszcze okiem na wizję, która pojawiła się w Internecie:

Nissan Micra 2017 - wizje

Kiedy premiera?

Stylistyka Nissana idzie w bardzo dobrym kierunku. Modele Pulsar, Note naprawdę mogą się podobać, a 5 odsłona Micry też bardzo dobrze rokuje. O tym, jak ten samochód wygląda w ostatecznym kształcie, już bez żadnych maskowań powinniśmy móc przekonać się jeszcze w 2016 roku. Przed 31 grudnia czekają nas jeszcze duże salony motoryzacyjne – w Paryżu i Frankfurcie, więc akurat będzie okazja pokazać nową Micrę w całej okazałości.

Z kolei samochód w salonach w Polsce i innych europejskich krajach według doniesień powinien pojawić się w pierwszych miesiącach 2017 roku. Bardzo jestem ciekaw tej premiery :)

AKTUALIZACJA:

Nissan opublikował 2 zdjęcia ukazujące fragmenty samochodu. Wciąż nie wiemy jak będzie wyglądała pełna bryła, ale mamy już ogląd na to, jak prezentować się będą światła.

Z przodu soczewki i brak spryskiwaczy wskazują, że możemy mieć do czynienia ze światłami wykonanymi w pełni w technologii LED lub ze zwykłymi żarówkami, jedynie „ubranymi” w nowocześniejszą formę. Mam nadzieję, że prawdziwa będzie ta pierwsza opcja, bo sam wzór przednich świateł wygląda świetnie i fajnie byłoby, gdyby mogła towarzyszyć mu odpowiednio zaawansowana technologia. Zdjęcie tyłu nie zdradza z kolei właściwie nic, poza tym, że nowa Micra będzie miała tam ostające od reszty karoserii światła. Czekamy na więcej :)

Oficjalne zdjęcia:

I doczekaliśmy się. Tak wygląda nowa Micra:

Zdjęcia szpiegowskie: CAR Magazine / AutoExpress.co.uk

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...