Jak jeździć automatem? Zobacz porady na wideo, które rozwieją wątpliwości

Jazda automatem nie jest dla nas naturalna, bo w przeciwieństwie np. do USA zdecydowanie przeważają u nas auta z manualną przekładnią. Jak zatem „ugryźć” temat, gdy czeka nas zmierzenie się z automatyczną skrzynią biegów, a nigdy nie mieliśmy z nią do czynienia? Zapraszam na mój wideo poradnik.

W Polsce automaty wciąż są swojego rodzaju egzotyką. Zdominowały one klasę wyższą – tam w niektórych samochodach niemożliwe jest wręcz ustrzelenie wersji z manualną skrzynią biegów. Ale w segmencie popularnych aut wciąż za system, który za nas sterował będzie biegami trzeba dopłacić, co skłania wielu nabywców do pozostania przy tradycyjnej przekładni. O tym, czy warto kupować automaty, czy manuale pisałem tutaj, więc jeśli ktoś jest ciekaw mojej opinii to zapraszam.

Wracając jednak do meritum – jazda z automatyczną skrzynią biegów wcale nie jest trudna, ale przy pierwszym kontakcie może być stresująca, ponieważ stykamy się z nową sytuacją, a na drodze zbyt dużego marginesu na błędy nie ma. Dlatego przygotowałem krótki film, na którym pokazuję jak działa automat i jak się nim jeździ. Jak rusza, jak wrzuca wsteczny, w jaką pozycję należy ustawić dźwignię na postoju i nie tylko. Zapraszam do oglądania (jako bonus nagrałem też w drugiej części filmu zestawienie zalet i wad).

Życzę bezproblemowej jazdy automatami :) Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej na temat jazdy z automatyczną skrzynią biegów – komentarze są do dyspozycji. Chętnie odpowiem na pytania :)

Najnowsze teksty

Volkswagen Passat B9 2.0 TDI 150 KM Exclusive – TEST

Volkswagen Passat B9 występuje wyłącznie w nadwoziu kombi, a patrząc na zmiany zachodzące współcześnie w gamie modelowej tego niemieckiego...