Verva Street Racing 2016 – kiedy impreza się odbędzie, czy będą potrzebne bilety, jakie będą atrakcje

Znamy już szczegóły dotyczące edycji 2016 imprezy motoryzacyjnej Verva Street Racing. Zmiany względem ostatnich lat są bardzo duże i moim zdaniem mogą wyjść Vervie tylko na dobre.

Kierownictwo firmy Orlen najprawdopodobniej przeczytało mój artykuł z zeszłego roku, w którym sugerowałem, że Verva Street Racing 2016 przydadzą się zmiany. Pomijając radość z tego, że Wahacz w końcu stał się kimś, kto trzęsie światem polskiej motoryzacji, bardzo cieszę się też z tego, że impreza ta doczeka się odświeżenia formuły.

Od kilku lat wydarzenie Orlenu organizowane było na Stadionie Narodowym. Na początku, w 2013 roku pojawiło się tam Top Gear Live! I po prostu wymiotło. Show było perfekcyjne i ustawiło bardzo wysoko poprzeczkę. Za wysoko jak dla mnie, ponieważ każda kolejna edycja zostawiała przez to niedosyt. W 2014 roku „Dakar na Narodowym” był naprawdę nudny i pamiętam, że nie wytrwałem do końca. W 2015 Orlen Team wyciągnął wnioski i przygotował bardzo solidne atrakcje, a Clarkson, Hammond i May również nie zawiedli. Ale czuć było, że formuła zaczyna się wyczerpywać, bo jednak trzeci raz z rzędu dostajemy dokładnie to samo.

Verva Street Racing - Stadion Narodowy

Szczegóły Verva Street Racing 2016

Tym razem VSR wraca do korzeni, czyli na ulice. Nie opuszcza jednak terenu Stadionu Narodowego, a jedynie przenosi się na jego błonia. W 2016 roku na zwiedzających czekają wyścigi po specjalnie przygotowanym torze i masa różnych atrakcji pobocznych, które w końcu mogą zyskać więcej sensu. Nie będą jedynie drobiazgiem umilającym drogę na swoje miejsce na stadionie dla widzów. Poszerzone ma być Pit Party, mają odbywać się tam pokazy kaskaderskie, koncertami. Brzmi to fajnie.

Co ważne bilety na Verva Street Racing 2016 nie będą konieczne – wstęp będzie wolny. Z jednej strony to fajnie, zawsze trochę grosza w kieszeni zostanie gdy impreza jest za darmo. Z drugiej jednak strach pomyśleć ile trzeba będzie koczować w okolicach Narodowego by załapać się na jakieś dobre miejsce: tuż przy trasie, w pierwszym rzędzie. Doświadczenia z Rajdu Barbórka uczą, że może być to czas liczony w godzinach, a nie minutach. Jak będzie w rzeczywistości – zobaczymy.

Na koniec wypada wspomnieć kiedy event się w tym roku odbędzie. 17 września. To data przygotowana przez organizatorów. Moim zdaniem bardzo dobra, bo mamy wtedy dużą szansę na ładną pogodę. Ciekaw jestem jak wypadnie tegoroczna edycja VSR. Jedno jest pewne – będzie bardziej zaskakująca niż to, co otrzymaliśmy przed rokiem czy 2 lata temu.

1 KOMENTARZ

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...