Odcinek 1 The Grand Tour – wiemy kiedy i gdzie zostanie nagrany

O tym, że The Grand Tour nie będzie miał jednego, stacjonarnego studia, tak jak miało to miejsce w przypadku Top Gear, wiemy już od jakiegoś czasu. Teraz dowiedzieliśmy się również jakie miejsce Clarkson, Hammond i May odwiedzą w pierwszej kolejności oraz kiedy to się stanie.

Obejrzałem już pierwszy odcinek. Przeczytaj moją opinię o nim :)

Pierwszy odcinek nowego Top Gear okazał się być żenująco słaby, a szanse na to, że kolejne epizody będą od niego zauważalnie lepsze, jest niewielka. Zatem The Grand Tour już teraz, na kilka miesięcy przed premierą, jest właściwie bezkonkurencyjny. A teraz wiemy, że będzie jeszcze lepszy.

The Grand Tour S01E01

Nazwa programu Clakrsona i spółki na Amazon Prime ma swoje bardzo konkretne uzasadnienie, ponieważ kręcony będzie on na całym świecie, więc „Wielka wyprawa” pasuje tu idealnie. Przyjęcie takiej formuły kazało domniemywać, że segmentów w studiu w nowym show nie doświadczymy. Okazuje się jednak, że będzie zupełnie inaczej. Po prostu studio stanie się mobilne.

The Grand Tour - prowadzący

W każdym z krajów, w którym gościł będzie Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May, rozstawiany będzie ogromny namiot, gdzie przy udziale publiczności nagrywane będą wstawki ze studia, tak jak w starym Top Gear. Jest to świetna wiadomość, ponieważ rozmowy prowadzących w hangarze TG to była zawsze jedna z moich ulubionych części programu. Na pierwszy rzut oka idzie Johannesburg w RPA, w którym nagrania do S01E01 odbędą się 17 lipca 2016 roku.

Jest to o tyle ciekawe, że w przypadku Top Gear fragmenty w studio nagrywane były zawsze na kilka dni przed emisją właściwego odcinka (środa -> niedziela). W przypadku The Grand Tour prowadzący gdyby chcieli utrzymać formułę opierającą się o newsy i nawiązywanie do aktualnych wydarzeń, to musieliby w okresie emisji programu na Amazon Prime nieźle się napodróżować, co tydzień latać do innego kraju. Są zatem małe szanse, by taki scenariusz się spełnił.

Zatem najpewniej będziemy musieli poczekać na TGT do jesieni. Na szczęście oczekiwanie możemy „umilać” sobie nowymi odcinkami Top Gear z Chrisem Evansem w roli głównej… ;)

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...