Artyści jednego przeboju, którzy po nim przepadli – NMdS #60

Część twórców muzyki utrzymuje się na szczycie przez długi okres czasu, a każdy ich nowy utwór okazuje się większym lub mniejszym sukcesem. Są jednak artyści, którzy kończą swoją przygodę z wysokimi miejscami na listach przebojów po jednym razie. Przyjrzyjmy się im.

1. Nena – 99 Red Balloons (Luftballons)

https://www.youtube.com/watch?v=V2zxHuze_Gw

W 1983 roku przebój ten pozamiatał w Niemczech, a rok później, dzięki wydaniu wersji śpiewanej po angielsku znalazł się bardzo wysoko również na listach przebojów innych europejskich krajów. A później już żadna inna piosenka Neny nie powtórzyła tego sukcesu.

2. Patrick Hernandez – Born to Be Alive

Podobny przypadek, tylko pochodzący z 1978 roku. Utwór, który znajdował się na szczytach list przebojów, w tym w Australii, USA, Meksyku czy Niemczech. Kolejne próby artysty wskoczenia na pierwsze miejsca zakończyły się niepowodzeniem.

3. Dexys Midnight Runners – Come On Eileen

https://www.youtube.com/watch?v=qAvfjqzwsW0

Przesłuchałem kilka innych piosenek stworzonych przez Dexys Midnight Runners (ich największe hity poza tym znajdującym się na liście) i wcale nie dziwię się, że nie odniosły one sukcesu. W przeciwieństwie do Come On Eileen po prostu są słabe, w żaden sposób nie wpadają w ucho.

4. Jan Hammer – Crockett’s Theme

Legendarny utwór z serialu Miami Vice. Jedyny, który przejdzie do historii z repertuaru jego twórcy.

5. Haddaway – What Is Love

6. The Weather Girls – It’s Raining Men

Coraz ciężej jest mi znajdować muzykę którą lubię i której nie przedstawiłem już na Autoblog24, dlatego kolejne notowanie pojawi się wkrótce, ale nie będę podawał konkretnej daty :)

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...