Jazda samochodem w nocy i najlepsza do niej muzyka – NMdS #58

Grono zwolenników nocnej jazdy samochodem, nawet bez większego celu, jest duże. Jednocześnie taka przejażdżka bez dobrej muzyki w głośnikach zdaje się być niepełna, dlatego dzisiaj przedstawiam kilka utworów dobrych na tego typu okazje.

Sam testując samochody najczęściej wyjeżdżam nimi na ulice właśnie wieczorami – mniejszy ruch, minimalne ryzyko stania w korkach. To ma swój urok. Dlatego zobaczmy co może wtedy wydobywać się z głośników.

1. Glenn Frey – You Belong To The City


Według mnie jest to wręcz definicja tego jaka muzyka jest dobra do nocnej jazdy samochodem. I pomyśleć, że dowiedziałem się o niej zupełnie przez przypadek, oglądając kiedyś któryś z archiwalnych odcinków programu „Świat Według Bundych”, gdzie pojawiła się ona gdy Al i Steve szukali w mieście lalki Marcy :)

2. Royksopp – What Else Is There?

Kolejny klimatyczny utwór, który doskonale nadaje się do jazdy po pustych ulicach miast i nie tylko.

3. Icehouse – Great Southern Land

Kolejna propozycja (po numerze jeden) wywodząca się z lat 80-tych, równie dobrze nadająca się do wieczornej jazdy. Sprawdzałem :)

4. Keane – Silenced By The Night

5. Dash Berlin – Earth Meets Water

6. Sarah Clark, Nigel Good – This Is You

7. Lights Out Asia – They Disappear Into The Palms

Życzę miłej nocnej jazdy, a kolejne przeboje do samochodu pojawią się na Autoblog24 30 maja.

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

Najnowsze teksty

Cupra Formentor 2.0 TSI 190 KM DSG – TEST

Cupra Formentor na początku był modelem przeznaczonym do montowania w nim mocnych silników z mocą 250-300 KM. Obecnie jednak...