Gry i muzyka, czyli najlepsze ścieżki dźwiękowe ze świata wirtualnej rzeczywistości – NMdS #59

Gry komputerowe już dawno przestały być zabawą dla dzieci. Obecnie są to produkcje nie ustępujące filmom kinowym nie tylko w kwestii rozmachu i złożoności, ale również oprawy muzycznej. Ścieżki dźwiękowe w grach są źródłem wielu rewelacyjnych utworów. Przyjrzyjmy się im.

Na liście tej nie będzie propozycji z gry, która moim zdaniem posiada jeden z lepszych, o ile nie najlepszy soundtrack z jakim miałem do czynienia – Mass Effect 2. RPG’owi od BioWare poświęcone zostało w przeszłości osobne notowanie. A teraz przejdźmy do muzyki z innych gier.

1. Greg Edmonson – Nate’s Theme 2.0 (Uncharted 2: Among Thieves)

Na początek motyw przewodni z najlepszej (wraz z Mass Effect 2) gry, w jaką miałem przyjemność grać. Uncharted 2: Among Thieves to prawdziwie filmowa, niesamowita przygoda, która okraszona została zapadającym w pamięć i rewelacyjnym soundtrackiem.

2. Jesper Kyd – Venice Escape (Assassin’s Creed II)

Seria o zmaganiach Asasynów z Templariuszami generalnie może poszczycić się bardzo udanymi, klimatycznymi ścieżkami dźwiękowymi. Jednocześnie musiałem wybrać z niej swojego faworyta, a nim jest właśnie utwór pochodzący z OST do drugiej części serii (śmiem twierdzić, że najbardziej udanej).

3. Lisa Miskovsky – Still Alive (Mirror’s Edge)

Jedna z bardziej oryginalnych gier, w jakie miałem okazję zagrać. Nie tylko za sprawą gameplayu (poruszanie się po mieście w stylu parkour z widokiem z pierwszej osoby), ale również stylu graficznego i przedstawienia świata – sterylnego, bezosobowego, trochę odrealnionego. W ten klimat świetnie wpisała się ścieżka dźwiękowa.

4. Jeremy Soule – Land of The Golden Sun (Guild Wars: Nightfall)

Utwór, przez którego nie chciało się wychodzić ekranu głównego po uruchomieniu GW :)

5. Power Glove (Far Cry 3: Blood Dragon)

W grę nie grałem, ale jako miłośnik muzyki synthwave ścieżkę dźwiękową do niej bardzo doceniam, ze znajdującym się powyżej utworem w szczególności.

6. Sam Hulick – Mass Effect Theme (Mass Effect)

ME2 miał według mnie najlepszą ścieżkę dźwiękową z całej serii, ale pierwsza część zbyt wiele mu pod względem jakości OST nie ustępuje. No i to właśnie jej zawdzięczamy chociażby motyw przewodni całej serii.

7. Norihiko Hibino – Main Theme (Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty)

Wielkim fanem serii MGS nigdy nie byłem, ale muzyka była tam konkretna.

8. Rising High (Ace Combat 2)

https://www.youtube.com/watch?v=QIMDOdi1fME

Coś, co będą pamiętać trochę starsi fani gier. Rewelacyjny, dynamiczny utwór z OST do symulatora latania myśliwcem z czasem PlayStation, Ace Combat 2.

Następna porcja fajnej muzyki do samochodu pojawi się 6 czerwca.

Głośnik samochodowy Bose - najlepsza muzyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Opel Corsa F 1.2 Turbo 130 KM GS Line – TEST

Nowy Opel Corsa to samochód mający naprawdę zadziorny wygląd. Egzemplarz, który dostałem do testów jeszcze podkreślał jego...

Skoda Fabia 1.0 TSI 95 KM Style – TEST

Skoda Fabia 3 generacji to samochód, który w dzisiejszych czasach nie wzbudza już większych emocji. W sumie ten model nigdy nie miał...

Opel Astra K 1.2 Turbo 130 KM GS Line – TEST

Piąta generacja Opla Astry, nosząca oznaczenie K, w 2019 roku przeszła lifting. Mnie przypadło pierwszy raz stanąć "twarzą w atrapę chłodnicy" z...

KIA e-Niro 204 KM 64 kWh XL – TEST

KIA e-Niro to samochód elektryczny, który oferowany jest w dwóch wariantach. Bardziej miejskim, mającym baterie o pojemności 39,2 kWh i silnik elektryczny...

Jeep Renegade GSE 1.3 Turbo 180 KM Limited – TEST

Jeep Renegade to samochód, którego śmiało nazwać można Wranglerem dla "normalnego" kierownicy. Nie aby Wranglera mogli kupić jedynie szaleńcy, ale pomimo tego,...