Gran Turismo Sport (PS4) – gameplay trailer, data premiery i liczby ukazujące zawartość. Gra zapowiada się świetnie!

Wiemy już znacznie więcej o pierwszej części serii Gran Turismo, która pojawi się na najnowszej konsoli Sony PlayStation 4. Obejrzałem zwiastun, zobaczyłem informacje o zawartości gry i muszę przyznać, że zapowiada się naprawdę dobrze.

Zacznijmy od trailera gry – solidnego, bo trwającego niemal 4 minuty:

W niespełna 240 sekund twórcom udało się pokazać jak sądzę większość aspektów gry – w tym najważniejszy z nich, czyli czysty gameplay. Grafika jak na grę samochodową od Polyphony Digital przystało wymiata. Gran Turismo Sport wygląda naprawdę rewelacyjnie, a styl tego trailera (pewne niedoskonałości graficzne np. przy cieniowaniu) pokazuje, że nie był on w znaczący sposób poprawiany. Finalnie na PS4 powinniśmy zobaczyć grafikę przynajmniej tak dobrą, jak powyżej.

Lista wyboru samochodów i eventów pojawia się na filmie tylko na parę chwil, ale tutaj z pomocą przychodzą oficjalne informacje od twórców. W GT Sport pojawi się 137 samochodów, 19 lokacji, na których wykreślonych zostało 27 tras. Wyzwań w trybie dla jednego gracza będzie 112, a dodatkowo dojdzie 62 w kampanii.

Na podstawie zwiastuna trudno jest ocenić model jazdy, ale śmiało można wysnuć tezę, że wrażenie prędkości zostało lepiej oddane niż w przypadku poprzednich części Gran Turismo. Wierzę również, że same wyścigi w trybie dla jednego gracza będą bardziej zacięte, a rywale nie będą aż tak bardzo manifestować, że kierowani są przez komputer. Chociaż tutaj trudno wyrokować, bo to przecież tryb sieciowy i wyścigi z innymi, żywymi graczami będą tu najważniejsze.

GT Sport - wyścig

Tryb zdjęć

Szczególnie dobre wrażenie zrobił na mnie tryb fotograficzny. W nim już spokojnie możemy mówić o fotorealizmie, przebijającym wszystko z czym mieliśmy do czynienia wcześniej, np. w DriveClub. Oczywiście jest to trochę oszukane, ponieważ „zdjęcia” generowane będą w znacznie lepszej jakości grafiki, która nie pozwoliłaby na wyświetlanie płynnej animacji podczas gry, ale efekty Photo Mode i tak robią wrażenie. Bardzo podoba mi się swoboda z jaką będzie można rozmieszczać samochody na fotografiach. Sądzę, że na niejednej tapecie w telefonie lub laptopie znajdzie się zrzut ekranu z Gran Turismo Sport. Część osób pewnie nie będzie nawet o tym wiedzieć :)

Gran Turismo Sport – data premiery

Gra na rynku pojawi się na jesieni 2016 roku – konkretnie 16 listopada. Chociaż gra ta wciąż jest tylko przystawką przed daniem głównym, którym będzie Gran Turismo 7, to po obejrzeniu tego zwiastuna śmiem twierdzić, że wystarczy ona graczom na bardzo długo i spokojnie będzie mogła walczyć o miano najlepszej gry samochodowej na PlayStation 4. O tym, czy moje przewidywania się spełnią dowiemy się w listopadzie. Na razie nie mamy zbyt wielu powodów do obaw.

AKTUALIZACJA:

Niestety studio Polyphony Digital poinformowało, że nie wyrobi się z pracami nad grą na listopad 2016 roku i premiera została opóźniona. O ile? Na razie nie wiemy, ponieważ żadna nowa data premiery nie została podana, a gra wyjdzie wtedy, kiedy będzie gotowa. Patrząc na to, że żaden nowy termin nie został podany możemy spodziewać się sporej obsuwy i premiery w 2017 roku.

Nissan GT-R w Gran Turismo Sport

Smuci i trochę dziwi mnie taka sytuacja, ponieważ Forza Motorsport na Xbox One też jest grą rozbudowaną i dopracowaną, a wychodzi na czas. Za sprawą spin-offa Horizon również z większą częstotliwością. A na Gran Turismo zawsze czekamy i czekamy.

Wrażenia z jazdy:

Na Warsaw Games Week strefę Gran Turismo Sport odkryłem tuż przed końcem dnia, przez co miałem jedynie czas by przejechać 2 wyścigi, zanim skończył się czas. Dlatego wrażenia będą krótkie – ale w sumie specjalnie rozwlekać się nie ma co, ponieważ wystarczy, że napiszę, że czułem się jakbym grał w GT5 w czasach PlayStation 3. Grafika jest bardzo szczegółowa, ale strasznie sterylna. Prędkości nie czuć za bardzo, podobnie jak zaawansowanej inteligencji u rywali. Obecnie gra pod względem koncepcyjnym tkwi wciąż w poprzedniej dekadzie. A to nie wróży dobrze na kilka miesięcy przed premierą (ta planowana jest na 2017 rok).

2 KOMENTARZE

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...