Nowa Skoda Yeti 2017 – nieoficjalne informacje i zdjęcia nadchodzącego SUV’a Czechów

Pierwsza generacja Skody Yeti zbliża się do końca swojej rynkowej kariery. Ci, którzy spodziewają się po nowej odsłonie „tego samego, tylko lepiej”, według najnowszych plotek, mogą się trochę rozczarować, bo nowy „Człowiek Śniegu” od Skody może bardziej znacząco różnić się od swojego poprzednika.

Skoda Yeti to osobliwy przedstawiciel segmentu średniej wielkości samochodów sportowo-użytkowych (SUV, chociaż można zakwalifikować go też jako crossover) – podczas gdy wielu konkurentów stawia na efektowne, opływowe linie nadwozia, czeska propozycja jest bardziej kwadratowa i foremna.

Skoda Yeti 2017

Kierunek ten ma wielu swoich zwolenników, którzy mogą nie być zachwyceni, gdy usłyszą doniesienia, do których dotarł portal Motor1.com. Według jego źródeł nowa generacja Skody Yeti przypominać będzie swoim wyglądem dynamiczniej narysowane SUV’y (zdjęcie powyżej) i będzie zbliżona stylem bardziej do tego, co możemy znaleźć chociażby w modelu Volkswagen Tiguan, z którym najpewniej dzielić będzie platformę MQB i wiele podzespołów.

Na razie o nowym Yeti nie wiemy za wiele szczegółów. Ma być on odrobinę większy od poprzednika, przez co będzie oferować większą ilość miejsca dla pasażerów i pojemniejszy bagażnik. Jeśli chodzi o silniki to najpewniej licznie reprezentowane będą małe, benzynowe jednostki TSI, z domieszką diesli TDi, a to wszystko okraszone zostanie opcjonalną skrzynią automatyczną DSG.

Skoda VisionS

Kiedy premiera?

Według doniesień Skoda w 2016 roku (jesienią, na targach motoryzacyjnych w Paryżu) planuje zaprezentować światu większego SUV’a nazwanego Kodiak, opartego o koncept VisionS widoczny powyżej. Na premierę mniejszego Yeti nadszedłby czas w 2017 roku.

Zdjęcie środkowe: Motor1.com

Najnowsze teksty

Range Rover Velar lifting 3.0 diesel 300 KM – TEST

Range Rover Velar to ciekawa propozycja w gamie tej marki, która jest optymalna dla osób, które chcą mieć już...