Nowy Renault Koleos (2017) – zdjęcia, silniki i inne informacje. Ten SUV w końcu wygląda tak, jak powinien

Największy SUV w gamie Renault w mojej opinii zawsze odstawał trochę stylistycznie od reszty modeli, a obecnie stało się to wyjątkowo zauważalne. Nowa generacja Koleos zaciera te różnice i wzorem innych nowych samochodów od Renault prezentuje się naprawdę dobrze. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Pierwszą generacją Koleosa miałem okazję jeździć jakiś czas temu i niezbyt mnie on do siebie przekonał. Urzekał komfortem – pod tym względem był to typowo francuski samochód, idealny na długie, spokojnie pokonywane trasy. Jednocześnie jakość wykonania, sam projekt kokpitu nie przystawał do samochodu kosztującego w okolicach 150 000 zł. Z zewnątrz z resztą też nie było tego widać.

Nowa generacja Renault

Teraz jednak sytuacja się zmieniła, a nowy Koleos wygląda w końcu tak, jak powinien. Z zewnątrz widać gołym okiem inspirację Talismanem czy Megane i muszę przyznać, że wcale mi to nie przeszkadza. Design Renault wciąż jest na tyle świeży i atrakcyjny, że bez większych modyfikacji można przeszczepiać go do kolejnych modeli bez grymasu znudzenia u odbiorców. Jednocześnie mam nadzieję, że Francuzi nie będą z tym w przyszłości przesadzać :)

Nowy SUV ma być samochodem oferowanym globalnie – w tym na bardzo chłonnym chińskim rynku. W związku z tym francuska marka postanowiła, że światowa premiera tego samochodu odbędzie się właśnie w Państwie Środka, na salonie samochodowym w Pekinie.

Wtedy poznamy wszelkie informacje dotyczące gamy silników, ceny oraz dokładną datę premiery. Na chwilę obecną możemy domniemywać, że pod maską znajdą się najmocniejsze jednostki w palecie Renault, chociażby silnik diesla dCi o mocy 160 KM. Taka moc w mojej opinii jest minimum do tego samochodu, chociaż dla spokojniejszych kierowców jak sądzę przygotowana będzie też odmiana generująca 130 koni mechanicznych.

Nowy Renault Koleos 2017 - tył

Ciekaw jestem, czy możliwe będzie zamówienie najmocniejszej benzyny TCe 200. Napęd 4×4 to również pewien znak zapytania. W aucie o tym charakterze nie może go zabraknąć, jednocześnie nie wiemy z jakimi jednostkami napędowymi będzie on mógł być łączony.

Na te pytania odpowiedzi powinniśmy poznać podczas premiery 25 kwietnia – wtedy zaktualizuję ten wpis.

Nowa generacja Renault Koleos 2017 - bok

AKTUALIZACJA

Zgodnie z planem wiemy już więcej o nowej generacji Renault Koleos. Oto zebrane najważniejsze, oficjalne informacje:

  • w samochodzie dostępny będzie napęd na wszystkie koła w technologii ALL MODE 4×4, dzięki któremu samochód będzie mógł jeździć w 3 trybach: 2WD (napęd tylko na przód), 4WD AUTO (samochód analizuje parametry jazdy i automatycznie rozkłada moment obrotowy na obie osie) oraz 4WD LOCK, czyli stały napęd na 4 koła przy małych prędkościach
  • rozstaw osi wynosi 2710 mm, a cały samochód na długość 4670 mm, co powinno przełożyć się na dużo miejsca w środku
  • możliwe będzie zamówienie świateł wykonanych w pełni w technologii LED „Pure Vision”
  • we wnętrzu zastosowano sterowanie oparte o duży, ciekłokrystaliczny wyświetlacz, tak jak w Talismanie z systemem R-LINK 2

Renault Koleos 2017 - wnętrze

  • bagażnik będzie liczył 624 litry
  • osoby bez swoich garaży docenią podgrzewaną kierownicę i przednią szybę na liście wyposażenia
  • gama silników będzie zawierać 2 jednostki benzynowe i 2 diesle, które będą generować moc w przedziale 130-175 KM.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...