GRID 2 do pobrania za darmo na Xbox 360 i Xbox One. Czemu na PS4 nie ma takich rzeczy?

Gra w sieci na konsolach nowej generacji jest płatna. Na osłodę twórcy tych urządzeń rzucają płacącym graczom co miesiąc darmowe gry do ściągnięcia. W maju 2016 roku Microsoft przygotował naprawdę miły prezent dla swoich użytkowników, a ja patrzę na moje PS4 i pytam Sony, czemu ono też tak nie może?

Nie jestem wielkim fanem płacenia za możliwość grania w sieci. Rozumiem, że utrzymanie infrastruktury swoje kosztuje, ale z mojego punktu widzenia dawanie 200 zł rocznie za możliwość pełnego korzystania ze sprzętu, za który i tak zapłaciłem jest pomysłem średnim.

Otrzymywanie darmowych gier co miesiąc może jednak zmienić sposób patrzenia na tę sprawę. Np. w maju 2016 w usłudze Games with Gold Microsoft przygotował dla graczy grę samochodową GRID 2, którą każdy abonent tej usługi może ściągnąć za darmo na konsolę Xbox 360, a także na Xbox One, ponieważ sprzęt ten ma wsteczną kompatybilność.

GRID 2 - Alfa Romeo

W GRID 2 nigdy osobiście nie miałem okazji dłużej pograć, ale z krótkiego kontaktu z grą oraz z ocen w Internecie jestem gotów wysnuć tezę, że wiele osób spędzi z tą grą sporo czasu.

Gry za darmo na PS4

Tymczasem patrzę na ofertę darmowych gier na PlayStation Plus i od wielu miesięcy widzę tytuły niezależne, które zdają się być klasycznymi zapychaczami – żeby można było powiedzieć, że gry za darmo są. Niestety gdyby nie fakt, że nie trzeba za nie płacić pewnie nikt by się nimi nie zainteresował.

Chevrolet Corvette - GRID 2

A naprawdę kilka fajnych gier w ofercie PS+ mogłoby się już znaleźć. Najbardziej wyrazistym przykładem samochodówki jest tutaj Need for Speed: Rivals, które lata świetności ma już za sobą (premiera na początku 2013 roku), ale gdyby pojawił się za darmo na PlayStation 4 to każdy by go pobrał, bo to wciąż strasznie ładna gra dająca wiele frajdy (przekombinowana, z irytującą policją, ale grywalna).

O tym, że niewykastrowany DriveClub też by był mile widziany nawet nie będę wspominał. Ale niestety na zmiany się specjalnie nie zanosi, więc pozostaje mi życzyć posiadaczom Xboxów miłej gry i liczyć, że jednak w przyszłości na PS4 też jakaś fajna samochodówka do pobrania się pojawi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze teksty

Fiat Tipo Cross 1.0 Turbo 100 KM – TEST

Fiat Tipo oferowany był dotychczas jako zwykły hatchback, sedan oraz kombi. Na przełomie 2020 i 2021 roku jednak jego...