GRID 2 do pobrania za darmo na Xbox 360 i Xbox One. Czemu na PS4 nie ma takich rzeczy?

Gra w sieci na konsolach nowej generacji jest płatna. Na osłodę twórcy tych urządzeń rzucają płacącym graczom co miesiąc darmowe gry do ściągnięcia. W maju 2016 roku Microsoft przygotował naprawdę miły prezent dla swoich użytkowników, a ja patrzę na moje PS4 i pytam Sony, czemu ono też tak nie może?

Nie jestem wielkim fanem płacenia za możliwość grania w sieci. Rozumiem, że utrzymanie infrastruktury swoje kosztuje, ale z mojego punktu widzenia dawanie 200 zł rocznie za możliwość pełnego korzystania ze sprzętu, za który i tak zapłaciłem jest pomysłem średnim.

Otrzymywanie darmowych gier co miesiąc może jednak zmienić sposób patrzenia na tę sprawę. Np. w maju 2016 w usłudze Games with Gold Microsoft przygotował dla graczy grę samochodową GRID 2, którą każdy abonent tej usługi może ściągnąć za darmo na konsolę Xbox 360, a także na Xbox One, ponieważ sprzęt ten ma wsteczną kompatybilność.

GRID 2 - Alfa Romeo

W GRID 2 nigdy osobiście nie miałem okazji dłużej pograć, ale z krótkiego kontaktu z grą oraz z ocen w Internecie jestem gotów wysnuć tezę, że wiele osób spędzi z tą grą sporo czasu.

Gry za darmo na PS4

Tymczasem patrzę na ofertę darmowych gier na PlayStation Plus i od wielu miesięcy widzę tytuły niezależne, które zdają się być klasycznymi zapychaczami – żeby można było powiedzieć, że gry za darmo są. Niestety gdyby nie fakt, że nie trzeba za nie płacić pewnie nikt by się nimi nie zainteresował.

Chevrolet Corvette - GRID 2

A naprawdę kilka fajnych gier w ofercie PS+ mogłoby się już znaleźć. Najbardziej wyrazistym przykładem samochodówki jest tutaj Need for Speed: Rivals, które lata świetności ma już za sobą (premiera na początku 2013 roku), ale gdyby pojawił się za darmo na PlayStation 4 to każdy by go pobrał, bo to wciąż strasznie ładna gra dająca wiele frajdy (przekombinowana, z irytującą policją, ale grywalna).

O tym, że niewykastrowany DriveClub też by był mile widziany nawet nie będę wspominał. Ale niestety na zmiany się specjalnie nie zanosi, więc pozostaje mi życzyć posiadaczom Xboxów miłej gry i liczyć, że jednak w przyszłości na PS4 też jakaś fajna samochodówka do pobrania się pojawi.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...