Audi A6 i A7 przeszły lifting (2016). Małe zmiany na zewnątrz, większe wewnątrz

Audi postanowiło odświeżyć swoich dwóch przedstawicieli z segmentu E – modele A6 i A7. Producent chwali się zmianami zarówno wewnątrz, jak i w wyglądzie zewnętrznym samochodów. Modyfikacji na pokładzie nie kwestionuję, ale w przypadku karoserii mamy chyba do czynienia z najbardziej dyskretnym liftingiem ostatnich lat.

Audi A6 i A7 nie są już rynkowymi młodzieniaszkami – debiutowały one odpowiednio w 2011 i 2010 roku. Jednocześnie zdecydowanie nie wyglądają one staro. Audi może tworzyć samochody czasami aż do przesady zbliżone do siebie, ale jedno trzeba im oddać – przyjęta dla marki linia stylistyczna doskonale opiera się upływowi czasu.

Audi A6 Avant - 2016

Mimo to producent zdecydował się na kolejne poprawki, które mają podkreślić linie poziomie karoserii – np. w A6 (wraz z wersją Avant) bardziej zaakcentowane kontury otrzymały wloty powietrza w przednim zderzaku. Nie twierdzę, że modyfikacje nie miały miejsca, ale patrząc na zdjęciach ciężko jest mi je po prostu dostrzec.

Bardziej zauważalne będą nowe kolory lakierów – czerwony Matador i zielony Gotland. Dodatkowo brązowy odcień Java, który dotychczas zarezerwowany był dla odmiany Allroad, obecnie dostępny jest też dla innych odmian A6 i A7. Jak na lifting przystało doszły też nowe wzory aluminiowych felg.

Audi A6 2016 - wnętrze

Zmiany wewnątrz

Zdecydowanie bardziej zauważalne modyfikacje zaszły w zakresie wyposażenia. Doszły nowe materiały wykończenia wnętrza – srebrne aluminium Eclipse oraz brzozowe, naturalne drewno w kolorze szarego agatu.

Miłośników smartfonów na pewno ucieszy fakt, że nowe Audi A6 i A7 lepiej współpracować będzie z tymi urządzeniami mobilnymi – chociażby za sprawą integracji z Android Auto lub Apple Car Play. Fajnym dodatkiem jest również specjalna półka na telefon objęta systemem bezprzewodowego ładowania Qi. Standard ten nie zdobył szturmem rynku, ale jeśli właściciel Audi korzysta np. ze smartfona Samsung Galaxy S7 to będzie mógł podładować go bez kabli.

Audi A7 Sportback 2016

Lifting czy nie?

Patrząc na odświeżone modele A6, A6 Avant i A7 Sportback z zewnątrz większość klientów zmian nie zauważy. Za to nowości w wyposażeniu są zauważalne i naprawdę mogą przypaść do gustu osobom zainteresowanym zakupem Audi, zwłaszcza miłośnikom nowoczesnych technologii mobilnych.

Pozostaje zatem pytanie czy tak kosmetyczny lifting był tym samochodom potrzebny i czy nie odciąga on uwagi zainteresowanych od poważniejszych korekt, które zaszły na liście wyposażenia na rok 2016?

Najnowsze teksty

Hyundai Kona 1.0 T-GDI 120 KM Executive – TEST

Hyundai Kona nigdy nie był samochodem o neutralnych liniach nadwozia. Druga generacja wprowadziła jednak jego specyficzność stylistyczną na zupełnie...