Youngtimer Warsaw – kiedy rozpoczęcie sezonu 2016?

Poznaliśmy dzień i miejsce, w którym trochę starsze samochody w Warszawie oficjalnie zainaugurują sezon 2016. Znana jest również lista atrakcji i ceny biletów.

Historia rozpoczęcia ubiegłorocznego sezonu Youngtimer Warsaw naznaczona jest problemami. Organizacja nie była już co prawda w „wieku dziecięcym”, ale wciąż nie zdawała sobie w 100% sprawy ze swojej popularności i siły przyciągania. W 2015 roku YW chciał zorganizować swoją inaugurację tak jak normalny spot. Liczono na rozsądną liczbę uczestników i kulturę.

Niestety dzień, który wyznaczyli ludzie dowodzący Youngtimer Warsaw stał się w pewnym sensie symbolicznym momentem rozpoczęcia sezonu motoryzacyjnego dla innych klubów zrzeszających fanów 4 i 2 kółek. Spowodowało to niesamowity wręcz chaos – finalnie nic złego się nie stało, ale ludzie zajmujący się YW swoje problemy mieli.

Rozpoczęcie sezonu 2015 Youngtimer Warsaw - zdjęcie panoramiczne

Rozpoczęcie sezonu 2016 – data i miejsce

Tym razem cotygodniowe spoty Youngtimerów wystartują 23 kwietnia 2016 roku (sobota) o godzinie 10:00. Miejsce, gdzie odbędzie się rozpoczęcie to Tor Żerań FSO mieszczący się przy ulicy Jagiellońskiej 71.

Zatem tym razem, wzorem zakończenia z 2015, początek sezonu będzie w pełni zorganizowaną i uporządkowaną imprezą, gdzie nie każdy będzie mógł wjechać. Bardzo mnie to cieszy, bo kilkaset samochodów na placu przed Stadionem Narodowym robiło w 2015 roku wrażenie, ale trudno było to nazwać świętem fanów starych samochodów.

Tor FSO na Żeraniu jako miejsce inauguracyjnego spota może wskazywać, że w programie przewidziano wyścigi. Nic z tych rzeczy – organizatorzy wykorzystają tor jako miejsce do ustawienia klasyków. Atrakcje będą oparte o prezentacje samochodów na placu, wywiady z właścicielami na scenie oraz oczywiście na niezliczonej ilości rozmów z innymi fanami youngtimerów.

Youngtimer Warsaw 2015 - rozpoczęcie sezonu - 08 - polski akcent Fiat 126P

Aby móc wjechać samochodem na rozpoczęcie sezonu 2016 Youngtimer Warsaw trzeba posiadać samochód wyprodukowany lub którego produkcja rozpoczęła się przed 1989 rokiem. Wyjątkami są wytwory polskiej motoryzacji oraz krajów na wschód od naszych granic. Następnie będzie trzeba zgłosić swój udział przez Internet – link do formularza ma zostać podany wkrótce.

Ceny biletów

Jak na w pełni zorganizowaną, zamkniętą imprezę przystało, wstęp na nią nie jest za darmo. Jednocześnie ceny nie są wygórowane – wpisowe przy wcześniejszej rejestracji przez Internet wynosi 10 zł od samochodu. Jeśli ktoś zdecyduje się na ostatnią chwilę (zgłoszenia można wysyłać do 19 kwietnia), to w dniu wydarzenia będzie musiał uiścić 50 zł – warto zatem nie zwlekać. Goście, którzy udadzą się na imprezę pieszo zapłacą 5 zł od osoby za wejście (parking poza torem FSO będzie darmowy), a dzieci poniżej 10 lat będące wraz z opiekunem wstęp mają za darmo.

Nie mam wątpliwości – będzie ciekawie, a sezon 2016 dla fanów starych samochodów rozpocznie się z przytupem. Ale do takiego (teraz już kontrolowanego) rozmachu Youngtimer Warsaw nas przyzwyczaił.

Najnowsze teksty

Honda ZR-V 2.0 i-MMD 184 KM Advance – TEST

Honda ZR-V to środkowy model w ofercie tego japońskiego producenta jeśli chodzi o crossovery. Dostajemy tutaj lekko ponad 4,5...