Warsaw Moto Show 2016 – kiedy odbędą się targi motoryzacyjne w Warszawie i co na nich znajdziemy?

W 2015 roku w paru wydarzeniach motoryzacyjnych brałem udział, ale gdybym miał wskazać jedną imprezę, której pominięcia żałuję najbardziej, to zdecydowanie byłoby to Warsaw Moto Show. W 2016 roku będzie jednak szansa na nadrobienie zaległości. Wiemy już co nieco o tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Warszawie.

Powodów takiego stanu rzeczy było kilka. Pierwszy jest najbardziej prozaiczny – mieszkam w Warszawie i mając taką imprezę „pod bokiem” aż wstyd jest się na niej nie pojawić. Nie pamiętam już co było tego przyczyną, ale fakt został – na Warsaw Moto Show 2015 nie byłem.

Warsaw Moto Show - samochody Mercedes

I ominęło mnie sporo naprawdę konkretnych atrakcji. Praktycznie przez cały czas trwania targów motoryzacyjnych odbywały się specjalne eventy lub spotkania. Patrzę w harmonogram zeszłorocznej imprezy i widzę na liście zaproszonych gości między innymi Kajetana Kajetanowicza i Rafała Sonika. A to tylko jeden dzień, bo w niedzielę na Warsaw Moto Show gościł Maciej Wisławski, mój ulubiony pilot rajdowy.

Poza tym kilkaset samochodów na wystawach, podzielonych na strefy tematyczne, dzięki którym praktycznie każdy znalazł coś dla siebie. Lubisz tuning? Nie ma problemu, jest strefa wyłącznie ze zmodyfikowanymi samochodami. Ktoś jeździ np. na spoty Youngtimer Warsaw i chciałby popatrzeć na inne piękne klasyki? Taka strefa też się na targach znalazła.

Były też inne, podzielone tematycznie przestrzenie. Gry samochodowe, auto detailing, pokazy monster trucków, liga samochodów zdalnie sterowanych RC. Warszawa w końcu doczekała się porządnej imprezy samochodowej tego typu.

Warsaw Moto Show - Kajetanowicz udziela wywiadu

Warsaw Moto Show 2016

Organizatorzy poinformowali już w jakim terminie odbędzie się 2 edycja targów motoryzacyjnych w Warszawie. Będzie to 18-20 listopada 2016 roku. Na chwilę obecną nie wiemy wiele więcej o programie całego wydarzenia, ale patrząc na to, co działo się w hali Warsaw Expo w 2015 roku można domniemywać, że tym razem będzie to samo + spora liczba nowych bonusów i atrakcji.

A na pewno będzie łatwiejszy dojazd na miejsce, ponieważ dzięki otworzeniu S8 na odcinku Salomea-Wolica hala, gdzie odbywają się targi znajduje się tuż przy zjeździe z drogi ekspresowej, na węźle Paszków.

Najnowsze teksty

Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X 186 KM – TEST

Mazda CX-30 to jeden z popularniejszych modeli tego producenta w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że mamy tutaj do...